Elon Musk

Elon Musk opäť rozprúdil vodu vo svete kryptomien. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla obnovil tému o prijatí platieb v BTC a okrem iného prvýkrát odhalil, že jeho ďalšia významná spoločnosť SpaceX vlastní Bitcoin.

Spoločnosť SpaceX zatiaľ neprišla so žiadnym oficiálnym vyhlásením o množstve nakúpených Bitcoinov. Každopádne Bitcoin nie je pre Muskove spoločnosti žiadnou neznámou, keďže Tesla disponuje BTC v hodnote 1,5 miliardy USD. O tomto významnom nákupe sme vás informovali v našom článku.

Viac si môžete prečítať tu: POTVRDENÉ! Tesla prijíma platby v Bitcoinoch! Odštartuje to bullrun na 100 000 dolárov?

Bitcoin na túto významnú udalosť samozrejme reagoval obrovským tlakom býkov, no tento príbeh netrval večne. Tesla po negatívnych mediálnych útokoch proti BTC oznámila, že pozastavuje prijímanie platieb v Bitcoinoch z obavy o životné prostredie.

Aj túto udalosť sme vám priniesli v našom článku : Spôsobil Elon Musk pád Bitcoinu? Tesla pozastavuje možnosť platby v BTC!

Aktuálne je však situácia úplne na opačnom konci, keďže najsilnejšia kryptomena výrazne zapracovala na problematike udržateľnosti z hľadiska ekológie. Práve na tento stav reagoval aj nevyspytateľný miliardár Elon Musk, ktorý oznámil, že Tesla je na pokraji opätovnej akceptácie Bitcoinu ako platidla za elektromobily.

Bitcoin sa stáva ekologickejším

Ekologická otázka kryptomien sa stáva čoraz diskutovanejšou. Aj z tohto dôvodu musia predstavitelia Bitcoinu neustále pracovať na znížení vplyvu ťažby na životné prostredie. Táto problematika bola jednou z hlavných tém spoluzakladateľa Coin Metrics Nicka Cartera a Elona Muska pre CNBC.

Diskusia Elona Muska. Zdroj: CNBC
Diskusia Elona Muska. Zdroj: CNBC

Okrem nich boli súčasťou diskusie výkonná riaditeľka Ark Invest Cathie Woodová, výkonný riaditeľ Twitteru Jack Dorsey a moderátor Steve Lee zo Square Crypto. Musk prišiel s pomerne prekvapivými a doteraz nezverejnenými informáciami ohľadom spoločnosti SpaceX.

“Vlastním Bitcoin, moja spoločnosť Tesla vlastní Bitcoin a áno, aj SpaceX je vlastníkom Bitcoinu. Okrem toho ja osobne samozrejme vlastním aj trochu Etherea a Dogecoinu. Nič však nepredávame. Ani ja, ani Tesla a ani SpaceX.”

Musk vyjadril spokojnosť

Musk prekvapil aj tričkom, ktoré mal oblečené. Zdá sa teda, že na jeho strane prevláda relatívna spokojnosť z hľadiska budúcnosti digitálneho zlata.

Elon priznal, že jeho portfólio obsahuje omnoho viac Bitcoinu ako ETH, alebo DOGE. Okrem iného sa Musk vyjadril aj k využitiu obnoviteľnej energie pri ťažbe BTC.

“Chcem ešte trochu počkať, aby sa potvrdilo, že je percento využívania obnoviteľnej energie na úrovni 50% alebo vyššie. Ak áno, Tesla opäť obnoví prijímanie platieb v BTC.”

Prečítajte si našu najnovšiu analýzu BTC: Analýza BTC – po slabom odraze cena narazila na rezistenciu

Chceli by ste aj vy vytvárať kvalitné analýzy a následne z nich profitovať? Nestrácajte čas a pridajte sa do našej VIP skupiny, kde sa dozviete všetko podstatné. Analýzy grafov altcoinov a Bitcoinu, množstvo trhových updatov a názory profesionálnych obchodníkov nájdeš priamo tu.

Nick Carter následne komentoval nedávnu štúdiu Rady pre ťažbu Bitcoinov, ktorá zrealizovala prieskum medzi 32% minerov v sieti BTC Network. Výsledok štúdie bol optimistický, keďže sa predpokladá, že sa udržateľnosť BTC v 2. štvrťroku zvýši na 67%.

“Myslím si, že je Bitcoin dokonalým platobným prostriedkom a samozrejme jeho enviromentálne náklady sa kompenzujú jeho obrovskou užitočnosťou.”

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.