BTC je v klasickej korekcii
BTC je v klasickej korekcii. Zdroj: Shutterstock.com/Cryptographer

BTC sa nachádza v klasickej korekcii, ktorá dosiahla 15-percentný pokles od ATH. Spadol tak do prvého targetu oblasti 38,2 % retracementu z predošlého rastu. Len pre porovnanie, posledná korekcia zaznamenala prepad 25 %. Zatiaľ tak nejde o žiadnu silnú korekciu a dlhodobý trend Bitcoinu nebol narušený. Napriek tomu sa poďme pozrieť na to, kde by cena mohla ešte spadnúť.

Z dlhodobého hľadiska je hlavný support v zóne od 58 500 $ do 55 000 $. Dokonca aj prepad na 55 000 $ by znamenal korekciu iba 20 %. Dobre vieme, že klasické korekcie počas býčieho trendu sa pohybujú aj medzi 30 – 40 %. Aký je teda najviac medvedí scenár, ktorý je potrebné momentálne sledovať?

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Začiatočník? Nevadí! V našej VIP skupine sa okrem prvého nákupu kryptomien naučíš ziskovo obchodovať na burze a staneš sa profesionálnym obchodníkom. Čaká ťa viac ako 15 kurzov a 200 hodín vzdelávania. Navyše v rámci členstva získaš kompletný prístup k 50 analýzam a všetkým našim otvoreným obchodom. To všetko len od 40 EUR na mesiac. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Mohla by ťa zaujímať aj predošlá analýza – Analýza BTC – aký je v súčasnosti najviac medvedí scenár pre najbližšie dni?

BTC bez zmeny primárneho trendu

Definíciou trendu je rovnaké správanie miním aj maxím. V rastúcom trende musia obe rásť. Ak chceme tento trend udržať, cena musí vytvoriť dlhodobé minimum vyššie ako bod posledného maxima 53 000 $, alebo ho maximálne môže otestovať. Aj v tomto prípade by išlo iba o miernu korekciu v rozpätí 23,30 %.

Aký je teda verdikt? Trhová cena je blízko supportnej zóny, ktorú môže pokojne udržať, no aj keby sa jej to nepodarilo, stále by išlo o bežnú korekciu, a to aj v prípade, že by sme testovali predošlé dlhodobé maximum. Zhodneme sa však na tom, že trh potrebuje momentálne vychladnúť a pri reverzii budeme hľadať rastúce krátkodobé minimá.

Prečítaj si tiež – Hash rate BTC sa vracia na ATH – mineri stále akumulujú

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre