Bitcoin cash a pálenie mincí - o čo ide?
Bitcoin cash a pálenie mincí - o čo ide? Zdroj: shutterstock.com/PiotrSwat

Peknú predvianočnú nedeľu, milí čitatelia, vitajte v ďalšom dieli HODLu. Minule som vás informoval o tom, že medvedí market začal slabnúť. Hneď v pondelok medveď zaľahol a zaspal a prišiel prudký rast. Za necelý týždeň Bitcoin posilnil o cca 800 dolárov a s ním i celý kryptomarket. Po novembrovej kapitulácii prišla korekcia a menší FOMO efekt. Medveď zaľahol a my sme zaznamenali 25% rast (v dobe prípravy tohoto článku), ale radšej len šepkajme, aby sme ho opäť nezobudili.

Medveď konečne uložený na zimný spánok

Posledné mesiace boli na kryptomarkete veľmi tvrdé. Medvede to hodlerom pekne spočítali a my sme sa tak mohli iba prizerať, kapitulovať, alebo prikupovať. teraz prišla 25% korekcia, avšak stále sme len na cca 4 000 USD, teda 33 % pod dlhodobým supportom – aktuálne už rezistenciou – v úrovni okolo 6 000 dolárov. Zatiaľ nie je jasné, či sa nepozrieme pod 3 200 USD za BTC, kde sa cca nachádza tohtoročný low.

Preto by sme sa zatiaľ nemali príliš unáhliť. Stále sme v downtrende a toto je stále len korekcia. Žeby týždenný rast mohol ukončiť medvedí trend, ktorý trval rok a ktorý nám iba pred necelým mesiacom ukázal svoju obrovskú silu? To asi stačiť nebude. Pravdepodobne by sme mohli zažiť nejaké medziobdobie, kedy sa cena bude pomaly plaziť do strany, než príde nejaký ten uptrend na nové ATH.

Isté je jedno, tento rok sa pred Vianocami zisk z kryptomien nevyberal, ale naopak sa búrlivo prikupovalo vo výpredaji. To už si snáď môžeme dovoliť konštatovať, aj keď Vianoce začínajú až zajtra. Ohľadom rastu som však bol oveľa opatrnejší. Radšej o ňom len šepkajme, aby sa nám chlpáč neprebudil. A pokiaľ sa tak stane, môžeme sa dočkať aj povianočných a novoročných výpredajov.

Bitcoin Cash

V minulom dieli týždenníka HODL sme sa radovali spoločne s Charliem Leem z flappeningu, teda prekonania BCH Litecoinom v trhovej kapitalizácii. K tomu síce skutočne došlo, ako sám Charlie predpovedal, ale BCash bol proti a naštartoval masívnu pumpu, ktorá ho katapultovala späť pred LTC. A nielen to, prekonal taktiež Tether, Stellar a EOS a vrátil sa na 4. miesto, ktoré mu v minulosti (pred svojim forkom) dlhodobo patrilo.

Medzitým sa v médiách a na sociálnych sieťach množili správy o hrdinstve Charlieho Lee, ktorému už vyšla nejedna predpoveď. Na jeho twitteri sa objavila táto víťazoslávna veta:

„Nestavujte sa proti Charliemu Lee.”

Okrem flappeningu predpovedal napríklad v decembri 2017 blížiaci sa cca 90% pád a samozrejme nesmieme opomenúť jeho víťaznú stávku s Rogerom Verom, o ktorej sme vás informovali (tu).

BCH však svojim prudkým rastom flappening zamietol (viď tento článok). Ešte tento pondelok bol na hodnote okolo 82 dolárov. Aktuálne sa BCash obchoduje za 206 dolárov. To znamená, že za necelý týždeň predviedol rast o 150 %.

Záver

Nielen BCH rástol, ale rástol aj samotný Bitcoin a s ním i zvyšok kryptomarketu. Medveď zaľahol na zimný spánok, ale osobne verím, že na príkupy sa ešte aspoň jedna obzvlášť skvelá príležitosť naskytne, aj keď možno až na budúci rok. Nie som však Charlie, takže to neviem určite. A čo si o tom myslíte vy? Napíšte nám svoj názor do komentářov pod článkom.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísal Kytka.