Charles Hoskinson chce zmenu regulácií kryptomien
Charles Hoskinson chce zmenu regulácií kryptomien. Zdroj: Google

Zakladateľ ekosystému Cardano a jedna z najpopulárnejších osobností zo sveta kryptomien, Charles Hoskinson, sa vyjadril k stále diskutovanejšej téme o regulácii kryptomien. Aký názor zastáva?

Charles Hoskinson presadzuje nový systém

Regulácia kryptomien je veľmi citlivou témou, no o to viac dôležitejšou pre budúcnosť digitálnych mien. Hoskinson v rozhovore pre portál Thinking Crypto uviedol, že aktuálne regulačné zákony nie sú v súlade s kryptomenami nastavené správne.

„V USA musia prejsť na funkčný systém regulácie namiesto definičného systému. Posunuli sme sa úplne mimo sveta. Musíme preto jasne definovať, že je niečo komodita a niečo je zase mena a niečo cenný papier.“

Prečítaj si tiež: Bitcoin zlomil dôležitý level – nasledoval okamžitý výpredaj

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Zakladateľ Cardana tak jasne pomenoval, že musíme jednotlivé aktíva regulovať len na základe toho, ako sa používajú.

„Je potrebné prejsť na úplne nový systém regulácie, ktorý má dôkladnejšie zadefinované jednotlivé faktory. V USA nie je správne pomenované, čo je poskytovanie služieb v rámci digitálnych aktív. V skutočnosti nemáme ani definíciu toho, čo je token, a aký je rozdiel medzi ním a cenným papierom. Potrebujeme lepší funkčný model.“

Problémy sú podľa Hoskinsona aj v prípade presadzovania práva. Súkromný finančný dohľad pre kryptomeny jednoducho nefunguje.

„V 99 % prípadov to nie je daňový úrad, ktorý niečo odhalí, ani komisia SEC. V skutočnosti im to nahlási finančný sprostredkovateľ.“

Mohlo by ťa zaujímať: Pôjde Bitcoin na 100k? Otvorený záujem o nákupné opcie prudko rastie!

Regulácia kryptomien sa vo svete financií objavuje čoraz viac a je len otázkou času, kedy sa táto problematika začne riešiť v každej krajine.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre