Guvernér Bank of England varuje: Bitcoin nemá žiadnu hodnotu a je nepraktickým platobným prostriedkom!
Guvernér Bank of England varuje: Bitcoin nemá žiadnu hodnotu a je nepraktickým platobným prostriedkom! ,zdroj: www.shutterstock.com/SteveHeap

Najvyššie postavený predstaviteľ Bank of England, britskej centrálnej banky, opätovne vyhlásil, že Bitcoin nemá žiadnu vnútornú hodnotu. Taktiež verí, že kryptomeny nie sú vhodné ako platobný prostriedok.

Bitcoin podľa guvernéra nemá žiadnu hodnotu

Andrew Bailey, guvernér britskej centrálnej banky, varoval ľudí pred Bitcoinom a pred všetkými kryptomenami v pondelkovom podcaste. Hoci Bailey pripúšťa, že technológia blockchain je dôležitá a prináša mnoho inovácií, nie je presvedčený o koncepte kryptomien, a už vôbec nie o ich úlohe ako platobného prostriedku. Bailey v podcaste povedal:

Nemyslím si, že kryptomeny slúžia ako praktický spôsob platby. Na druhej strane však verím, že budeme žiť vo svete, kde sa zväčša bude platiť pomocou digitálnej meny. V Bank of England už nejakú dobu skúšame, ako vypustiť do obehu svoju vlastnú digitálnu menu. Zástancovia Bitcoinu ma pravdepodobne nebudú mať radi, no osobne si nemyslím, že má vôbec nejakú vnútornú hodnotu.“

Mohlo by ťa zaujímať: „Hotovosť aj akcie sú odpad“ tvrdí úspešný investor Ray Dalio

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku

Predstavitelia Európskych bánk sú na jednej lodi

Andrew Bailey a všetci ostatní predstavitelia centrálnych bánk v Európe nie sú „fanúšikmi“ Bitcoinu či iných kryptomien.

Guvernér napríklad nedávno povedal, že kryptomeny vytvárajú skvelú „príležitosť pre zločincov. Predtým taktiež vyhlásil, že kryptomeny sú „nebezpečné“ a vyjadril obavy z toho, že El Salvádor prijal Bitcoin ako zákonné platidlo.

Jeho komentáre odzrkadľujú to, čo nedávno povedala šéfka ECB Christine Lagardeová. Tá verí, že „kryptomeny nie sú založené na ničom a investori by mali byť pripravení, že prídu o všetky svoje peniaze.“

Člen výkonnej rady Európskej banky Fabio Panetta tiež zintenzívnil „antikryptomenovú“ rétoriku banky. Panetta požaduje globálne regulácie kryptomien.

Čítaj ďalej: Jim Rogers, miliardár a dlhoročný kamarát Georga Sorosa, vidí v kryptomenách svetlú budúcnosť!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance