Glassnode: napriek poklesu BTC pod 30 000$ veľryby stále akumulujú

0

Napriek tomu, že BTC sa prvýkrát za mesiac zrútil pod 30 000$, on-chain metriky naznačujú, že veľryby neustále akumulujú.

Podľa správy Glassnode z 19. júla „The Week On-Chain“ sa bitcoinové rezervy centralizovaných búrz naďalej znižovali aj napriek nedávno pretrvávajúcej medvedej dynamike. Z búrz sa mesačne vyberalo priemerne 36 000 BTC (v hodnote zhruba 1 miliardy dolárov).

Pozrite si taktiež poslednú analýzu Bitcoinu – Analýza BTC – cena neudržala 31 000$, minimum však nemusí byť ďaleko

Rezervy BTC na burzách klesajú

Glassnode poukazuje na zmenšujúce sa bitcoinové rezervy na burzách. To naznačuje, že veľkí investori presúvajú BTC do bezpečného úložiska a nikto nechce predávať.

Zmena čistej pozície Bitcoinu na burzách. Zdroj: Glassnode
Zmena čistej pozície Bitcoinu na burzách. Zdroj: Glassnode

Glassnode tiež identifikoval nedávny nárast počtu subjektov držiacich Bitcoin od mája, keď sa zvýšil zo zhruba 250 000 na takmer 300 000. Glassnode popisuje „subjekt“ ako jedinečný klaster združených adries v reťazci.

Poskytovateľ analytiky poznamenal, že počet „odosielajúcich subjektov“ (jedinečných zoskupení adries spojených s predajom) sa znížil zhruba o jednu tretinu zo 150 000 na 100 000. Naopak počet „prijímajúcich subjektov“ (adries spojených s akumuláciou alebo držaním) sa zvýšil zhruba o 20% zo 190 000 na 250 000 v rovnakom období.

Nenechajte si ujsť skvelú príležitosť a nakúpte nejaké kryptomeny. Bitcoin, Ethereum a stovky ďalších coinov na burze Binance. Ide o kvalitnú, overenú a bezpečnú burzu, ktorá vás nebude okrádať na skrytých poplatkoch. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na nákup/predaj kryptomien.

Zmeny Bitcoinu v subjektoch reťazca. Zdroj: Glassnode
Zmeny Bitcoinu v subjektoch reťazca. Zdroj: Glassnode

Napriek zdôrazňovaniu signálov naznačujúcich akumuláciu zaznamenala spoločnosť Glassnode silne rozdelený sentiment na trhu. Pre trhy tak môže hroziť predpoveď extrémnej volatility.

Zaujíma vás aj derivátový krypto trh? Poslednú novinku si môžete prečítať tu – Bank of America schválila obchodovanie s Bitcoin futures

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.