Analýza BTC – cena neudržala 31 000$, minimum však nemusí byť ďaleko

0

BTC nakoniec podľa očakávania neudržal support na hladine 31 000$. Nachádzame sa teda v novom korekčnom legu a budeme hľadať nové lokálne minimum. Objemy sa počas krátkodobého výpredaja zvýšili.

Hlavná kryptomena pokračuje v korekcii a po neudržaní hladiny 31 000$ môže v budúcnosti toto pásmo slúžiť ako rezistencia. Najbližšie dni preto budeme hľadať lokálne minimum, ktoré vznikne okamžitým odrazením alebo v patterne 123 bottom formation.

Zaujímajú vás obchodné stratégie? Viac sa dočítate tu – Ako obchodovať Bitcoin v horších časoch? Táto stratégia dokáže generovať slušné zisky

BTC blízko minima?

Supportná hladina sa nachádza na hladine 27 000$, avšak to neznamená, že sa minimum nemôže vytvoriť aj skôr. V každom prípade ak sa trend má otočiť musíme bezpodmienečne vidieť nárast objemov. To, že objemy počas prepadu narástli je normálne, pretože sme neudržali support, ale na druhej strane pri lokálnom minime sa objemy musia zvýšiť ešte viac.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Najbližšia rezistencia sa nachádza na hladine 31 000$ a ďalšia až na 32 820$, kde je point of control. Na druhej strane sme si povedali, kde sa nachádza support a to na hladine 27 000$. Obrat nám však môže predikovať aj RSI. RSI totižto konečne vstúpilo do fázy prepredanosti. 

Prečítejte si taktiež predošlú analýzu BTC – Analýza BTC – tento týždeň ukáze, či vstúpime do novej korekcie

Ako vidíme na grafe Bitcoinu, všetky predošlé prípady flagovej štruktúry RSI počas korekčných legov skončili pri pozitívnej divergencii na fáze prepredanosti. To očakávam aj v tomto prípade. To či sa ale minimum vytvorí vo véčkovom tvare alebo 123 bottom formation nevie nikto. Z krátkodobého hľadiska by sme však mali byť blizko minima.

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.