Ako obchodovať Bitcoin v horších časoch? Táto stratégia dokáže generovať slušné zisky

0

Bitcoin prežíva vskutku zložité obdobie. Po májovej korekcii padol o viac ako 50% a už pár mesiacov sa nedokáže odlepiť od supportu na úrovni 30 000 USD. Pravdepodobne na trhu stále pretrváva vplyv odblokovania GBTC v hodnote 1,4 miliardy USD. Treba však určite opomenúť, že z odblokovaných Bitcoinov nebude až 654 000 z nich presunutých priamo na trh. Situácia je teda nejasná. Zdá sa, že všetci traderi čakajú na to, ako sa situácia vyvinie.

Opčná stratégia pre Bitcoin – Iron Condor

Aj v počas zlých období a medvedích trhov je možné generovať pomerne slušné zisky. Existuje totiž stratégia, ktorá však nie je natoľko populárna a využívaná, no v horších časoch je postačujúca na generovanie ziskov. Stratégia sa dá využívať najmä vtedy, keď sa trhy pohybujú do strany. Je to ideálna situácia na obchodovanie s opciami, ktoré je možné realizovať na viacero burzách. Jedna z takýchto možností obchodovania je stratégia Iron Condor.

Môže vás zaujímať: TOP 3 faktory, ktoré tlačia cenu BTC nadol – spadneme pod 31 000$?

Ako to funguje?

Ukážeme si to na jednoduchom príklade, ktorý môžete vidieť na obrázku nižšie. Iron Condor je neutrálna stratégia, ktorá sa skladá z obchodovania predajnej opcie s hodnotou 32 000 USD s cieľom vytvoriť pozitívnu expozíciu voči BTC. Ďalšou súčasťou stratégie je predajná kúpna opcia v hodnote 34 000 USD. Spomenuté obchody boli realizované na úrovni 31 750 USD s expiráciou 27. augusta, čiže s dĺžkou trvania 40 dní.

Odhad zisku/straty. Zdroj: Deribit Position Builder
Odhad zisku/straty. Zdroj: Deribit Position Builder

Ako ochrana pred možným prepadom ceny pod 28 000 USD, alebo opačným prípadom, čiže rast ceny BTC nad 38 000 USD sú potrebné ďalšie dve pozície. Takto vykonané dodatočné obchody poskytnú traderom ochranu a zároveň klesne požiadavka na maržu.

Prečítajte si tiež: Toto je úplný základ obchodovania, bez ktorého nakoniec vždy len prerobíte

Chceli by ste aj vy vytvárať kvalitné analýzy a následne z nich profitovať? Nestrácajte čas a pridajte sa do našej VIP skupiny, kde sa dozviete všetko podstatné. Analýzy grafov altcoinov a Bitcoinu, množstvo trhových updatov a názory profesionálnych obchodníkov nájdeš priamo tu.

Výsledok?

Akákoľvek cenová situácia na trhu dňa 27. augusta, ktorá sa bude nachádzať medzi 29 200 USD (pokles 8%) až 36 660 USD (rast 15%), nám zabezpečuje zisk. Maximálny možný zisk nastane v cenovom rozpätí 31 800 až 34 200 USD, čo predstavuje zisk 0,09 BTC. Najhorší možný výsledok, ktorý môže nastať, je strata 0,045 BTC.

Stratégia Iron Condor sa dá využiť aj pri druhej najväčšej kryptomene Ethereum. Je však potrebné si počkať na vývoj cien ETH po londýnskom hard forku, ktorý je naplánovaný na 4. augusta.

Viac o blížiacom sa hard forku sa dočítate tu: Ethereum London upgrade oficiálne spustený na testnete Ropsten

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.