bank of america bitcoin futurres

Bank of America, druhá najväčšia banka v USA, schválila obchodovanie s Bitcoin futures pre niektorých klientov.

Rovnako ako väčšina inštitúcií, aj Bank of America bola vo svojom prístupe ku krypto sektoru konzervatívna. Kvôli veľkej marži potrebnej na obchodovanie s termínovanými obchodmi však teraz umožňuje niektorým klientom prístup na krypto trh. Niektorí klienti sa chystajú obchodovať s bitcoinovými futures, ktoré sú vyrovnané v hotovosti.

Niekoľko investičných bánk údajne umožňuje klientom investovať do kryptoproduktov. V marci spoločnosť Goldman Sachs potvrdila plány na opätovné spustenie svojho oddelenia obchodovania s kryptomenami po trojročnej prestávke. Následne v máji začala investičná banka nakupovať a predávať bitcoinové futures prostredníctvom skupiny Chicago Mercantile Exchange (CME). Za svojho obchodného partnera použila spoločnosť Cumberland DRW.

Prečítajte si taktiež aktuálnu analýzu BTC – Analýza BTC – cena rešpektuje support, no odraz bol minimálny

Bank of America údajne využije aj CME futures

Bank of America to však odmietla komentovať. Začiatkom tohto mesiaca sa ukázalo, že banka Charlotte vytvorila tím zameraný na výskum kryptomien a súvisiacich technológií. V roku 2018 Bank of America zablokovala finančným poradcom a klientom obchodovanie s investíciami súvisiacimi s Bitcoinmi, ale táto politika sa teraz zmenila.

StormGain

Bitcoinové CME boli uvedené na trh v roku 2017. V máji CME uviedla na trh svoje futures produkty „Micro Bitcoin“ v snahe zúročiť cenové zisky Bitcoinu.

Viac o produktoch Micro Bitcoin sa dočítate tu – CME Micro Bitcoin futures s malými pozíciami prekonáva 1 milión kontraktov

Začiatkom tohto roka získala CME popredné miesto na zozname najväčších platforiem obchodovania s bitcoinovými futures. To naznačuje pokračujúci nárast inštitucionálnej účasti.

Celkový otvorený záujem na trhu s bitcoinovými futures sa pohybuje na úrovni 11,3 miliárd dolárov. To je podľa Arcane Research pokles o 59% oproti maximu z 13. apríla, ktoré predstavuje 27,3 miliardy dolárov.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.