Mastercard

Jeden z veľkých svetových platobných gigantov Mastercard oznámil skvelé novinky. Spoločnosť príde s úplne novým vylepšeným kartovým programom pre krypto peňaženky a burzy, ktorého hlavným cieľom bude optimalizácia prevodu kryptomien na fiatové meny. Program bude vo veľkom meradle využívať stablecoiny na čele s USD coinom.

Projekt podporili významní partneri

Hlavným očakávaním projektu je najmä zvýšiť spokojnosť zákazníkov, ktorí získajú väčšiu flexibilitu pri používaní karty Mastercard. Projekt získal významnú podporu od veľkých kryptomenových a finančných spoločností, ako sú napríklad Circle, Paxos, Evolve Bank & Trust, BitPay, Apto, i2c Inc a mnoho ďalších.

Platíte kryptomenami? Tak si prečítajte ďalšie zaujímavé správy o spoločnosti Mastercard: MasterCard chystá podporu platieb kryptomenami! Miliarda ľudí získa prístup k BTC a ďalším coinom

Spolupráca Circle - Mastercard. Zdroj: Google
Spolupráca Circle – Mastercard. Zdroj: Google

Môže vás zaujímať: Bitcoin spadol pod 30 000 USD – Toto letné obdobie patrí k najhorším v celej histórii kryptomien

Aktuálny stav kartových platobných systémov je pomerne obmedzený, keďže poskytuje iba platby prostredníctvom fiatových mien, ako sú dolár či euro. To predstavovalo pre platobné spoločnosti pomerne veľký problém, nakoľko museli vykonávať konverziu mien. Nový projekt ohodnotil aj výkonný viceprezident pre digitálne aktíva Mastercard Raj Dhamodharan.

“V súčasnosti mnoho spoločností nedisponuje vlastnou infraštruktúrou na konverziu kryptomien na štandardné meny a my im to výrazne uľahčíme.”

Masívne využitie stablecoinov

Spoločnosť Mastercard dosiahla výsledok, ktorý odzrkadľuje kooperáciu s už spomenutými spoločnosťami, ako sú Circle s ich stablecoinom USDC alebo Paxos Standard, ktorý zastupuje stablecoin PAX, ktorý je krytý americkým dolárom.

Prečítajte si tiež: Bitcoin a ostatné kryptomeny budú v EÚ pod prísnym dohľadom – Prichádza nový návrh

Pilotné riešenie teda bude vo významnej miere využívať stablecoiny USDC a PAX na uľahčenie konverzie pri krypto platbách.

Strategický riaditeľ spoločnosti Circle Dante Disparte uviedol:

“Spolupráca medzi spoločnosťami Circle a Mastercard dokazuje, že digitálny meny kryté dolárom, ako je napríklad USDC, zohrávajú významnú úlohu pri zefektívňovaní platieb a môžu výrazne uľahčiť ekonomické aktivity pre spoločnosti a podniky po celom svete.”

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance