Bitcoin dosahuje najvyššiu ponuku v histórií – potvrdzuje to kniha objednávok na Binance

0

Bitcoin zaznamenal návrat do minulosti. Aktuálny dlhodobý pokles má totiž za následok historicky najvyššiu ponuku Bitcoinu, ktorej cieľom je zastavenie ďalšieho poklesu. Support na úrovni 30 000 USD bol dôležitý z viacerých hľadísk. Tento pád totiž vymazal takmer všetky zisky Bitcoinu získané za aktuálny rok 2021.

Kniha objednávok na burze Binance potvrdzuje vyššie uvedené slová, keďže na páre BTC/USD evidujeme najsilnejšiu zónu podporu v dejinách BTC.

Môže Vás zaujímať: Analýza BTC – cena neudržala 31 000$, minimum však nemusí byť ďaleko

Najvyššia ponuka Bitcoinu od jeho vzniku

Samozrejme pre hodlerov toto nie sú vôbec dobré správy, keďže Bitcoin počas posledných 24 hodín padol o približne 6% a podliezol významný support, čím sa začínajú vynárať obavy čo bude ďalej a kam až sa BTC dostane. Aktuálne sme na cene, kde BTC začiatkom roka 2021 začínal býčiu cestu na historické maximum 64 500 USD. Takže sme sa v podstate vrátili na začiatkom náročnej cesty.

Netreba mať však hlavu v smútku, keďže aktuálna cenová úroveň vykazuje obrovskú ponuku BTC.

„Práve sme svedkami toho, že sme dosiahli najväčší bid v histórií. Rast je aktuálne vysoko pravdepodobný, jediné čo by ho zlomilo je nejaký masívny FUD,“ uviedla spoločnosť Material Scientist.

Vyjadrenie od Material Scientist. Zdroj: Twitter
Vyjadrenie od Material Scientist. Zdroj: Twitter

Tieto myšlienky sú síce fajn, ale väčšina analytikov sa zhoduje v negatívnejšom scenáre, kde by Bitcoin padol na úroveň 24 000 USD, či dokonca extrémnych 14 000 USD.

Prečítajte si tiež: Bitcoin prežíva druhý najdlhší pokles v histórií – podľa týchto údajov si na nové ATH počkáme ešte pár mesiacov!

Okrem iného kniha objednávok na burze Binance vykazuje relatívne malý odpor medzi spotovou cenou a 35 000 USD, čo by mohlo mať za následok pomerne jednoduchý cenový odraz.

Úrovne nákupu a predaja BTC/USD na Binance k 20. júlu. Zdroj: Material Indicators/Twitter
Úrovne nákupu a predaja BTC/USD na Binance k 20. júlu. Zdroj: Material Indicators/Twitter

Aktivita investorov je zaujímavá

Podľa najnovších vyjadrení populárneho analytika Willyho Woo, sú to aktuálne retailoví obchodníci, ktorí akumulujú BTC.

„Toto je pomer ponuky držanej hráčmi s 0-10 BTC v porovnaní s veľrybami, ktoré držia 100 a viac BTC. Menší hráči držia 32% toho, čo veľryby.“

Pomer investorov Bitcoinu. Zdroj: Willy Woo/Twitter
Pomer investorov Bitcoinu. Zdroj: Willy Woo/Twitter

Tieto fakty nám doslova vynárajú minulosť a situácia z roku 2013 a 2017. S napätím teda budeme očakávať, čo sa bude diať ďalej. O situácií BTC vás informujeme v našich denných analýzach.

Ako správne pochopiť technickú analýzu? Dočítate sa tu – Technická analýza vám nezaručí zisky na burze! – Zameriavajte sa na tvorbu obchodného systému

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.