Gigant Visa hľadá odborníka na blockchain a kryptomeny

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Vyzerá to tak, že ďalšia z veľkých firiem, ktorá potichu pripravuje svoj vstup na pôdu kryptomien, je americká Visa. 

Visa hľadá odborníka na kryptomeny

Podľa posledných správ hľadá táto globálna korporácia niekoho na pozíciu „Technical Product Manager” vo svojej dcérskej spoločnosti Visa Fintech pre svoju kanceláriu v americkom Palo Alto. Táto osoba bude podľa popisu pracovnej pozície zodpovedná za produktovú stratégiu spoločnosti Visa v oblasti kryptomien. Bude tiež napríklad riadiť plán na príležitosti súvisiace s kryptomenami.

Ďalej by mal mať uchádzač funkčné vedomosti o priemysle kryptomien a hlavných hráčoch na tomto poli, takisto aj dôkladné znalosti o technológii distribuovanej knihy a hlboké znalosti o existujúcich riešeniach na vykonávanie platieb v maloobchode.

Visa obracia?

V minulom roku generálny riaditeľ spoločnosti Visa Al Kelly vyhlásil, že kryptomeny nepredstavujú v krátkodobom až strednodobom horizonte výzvu na dominanciu spoločnosti v oblasti platieb. Kelly uviedol, že kryptomeny sa musia zmeniť z komodity na skutočný platobný nástroj, kým budú môcť predstavovať skutočného konkurenta tradičného finančného systému.

Písali sme tiež: Visa: Kryptomeny nespochybňujú našu nadvládu

Visa a Ripple

Avšak už koncom roka 2018 uviedla agentúra Reuters, že spoločnosť Visa získala ako partnera významnú kryptospoločnosť Ripple, ktorá prevádzkuje tretiu najväčšiu kryptomenu podľa trhovej kapitalizácie, XRP. Visa má teraz v úmysle integrovať protokol Ripple do existujúcej platobnej siete spoločnosti, aby tak podporila cezhraničné transakcie.

K téme sme písali: Visa preberá významného partnera Ripple

Nahradia kryptomeny platobné karty?

Nedávno napríklad zakladateľ investičnej spoločnosti Morgan Creek Digital Assets navrhol, že hlavný maloobchodný reťazec zo Spojených štátov, firma Kroger, by mal používať platobný protokol Lightning Network ako svoj platobný systém. Firma už predtým rozhodla o tom, že prestane akceptovať na niektorých miestach platobné karty Visa.

Záver

Visa sa snaží poistiť si svoju dominantnú pozíciu na trhu platobných systémov a tak si nenechá ujsť žiadnu novú metódu, ktorá by mohla časom nahradiť platobné karty. A zdá sa, že Visa medzi tieto metódy počíta aj kryptomeny. A čo vy, používate na platenie kryptomeny? A uvítali by ste väčšie možnosti platenie pomocou krypta?

Zdroj: Cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.