Generálny riaditeľ spoločnosti Visa: Kryptomeny nespochybňujú našu nadvládu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Al Kelly, CEO globálneho platobného gigantu Visa, pre Mad Money v CNBC uviedol, že kryptomeny nepredstavujú pre spoločnosť Visa ohrozenie jej dominantného postavenia na trhu v oblasti platieb v krátkom až strednodobom časovom horizonte. Rozhovor sa konal 25. októbra.

Podľa Kellyho musia kryptomeny prejsť zo stavu komodít na stav, kedy by sa stali skutočným platobným nástrojom. Až potom sa môžu stať skutočným konkurentom súčasného finančného systému.

Krypto ako fiat?

Kelly dodal, že kryptotrh musí byť trhom, ktorý bude fungovať podobne ako fiat money, aby tak mohla byť firma spokojná a mohla vstúpiť do interakcie s týmito zdrojmi.

Následne Kelly prehlásil, že ak sa začnú kryptomeny vyvíjať týmto smerom, Visa sa automaticky pridá. Logicky chce zostať tam, kde sú peniaze. Viac-menej, podľa Kellyho sú kryptomeny momentálne skôr komoditou, než platobným nástrojom.

Mohlo by vás zaujímať: Visa vs. kryptomeny

MasterCard nespí

Zatiaľ čo konkurent Mastercard právne prijal patent na použitie princípu častejších bankových rezerv pre kombináciu mien založených na blockchaine a na fiat money pre platby, Al Kelly poukázal na to, že Visa má omnoho väčšiu sieť než Mastercard. Kelly vyhlasuje, že Mastercard sa musí viac snažiť, pretože je menší.

Blockchain je v obľube

Avšak aj Visa sa nedávno presunula na využitie blockchain technológie a oznámila, že pre zahraničné platby zavádza kontrolu identity na báze blockchainu.

Obaja súperi takisto nedávno uviedli, že plánujú klasifikovať počiatočné ponuky mincí (ICO) v rámci novej kategórie „vysokého rizika.”

Prečítajte si o tejto téme viac: MasterCard chce patentovať sieť kreditných kryptokariet

Zdroj: Cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.