Bitcoin siet nove maximum sledovat

Nedávno sme informovali o šialenom nápade spoločnosti MicroStrategy vydať dlhopisy v hodnote 400 miliónov dolárov s cieľom nakúpiť za utŕžené peniaze Bitcoin. Ako naznačuje nadpis, nakoniec to neskončilo “iba” pri 400 mega, firma prekročila pol miliardy dolárov. Veriteľov pritom prilákala hlavne štedrými úrokmi. Nakoniec od nich vyzbierala 650 miliónov dolárov.

Prečítaj si pôvodný článok: MicroStrategy sa ide zadĺžiť o $400 miliónov aby nakúpila Bitcoin! Ty by si nemal

To jasne dokazuje, že MicroStrategy očakáva veľký rast Bitcoinu v nasledujúcich mesiacoch a chce byť jednou z inštitúcií, ktoré na tom budú benefitovať. Alebo si to aspoň myslí.

Ak by 650 miliónov dolárov dnes vymenila za BTC, pri súčasnej trhovej cene by takmer zdvojnásobila svoje portfólio. K súčasným 40 824 coinom by pridala ďalších cca 37 000. Pre porovnanie, spoločnosť Grayscale spravuje majetok stovkám investorov a vo svojich peňaženkách má niečo vyše pol milióna BTC.

Môže ťa zaujímať: TOP 7 argumentov, prečo Bitcoin ide na 200 000 $ – od CTO spoločnosti Glassnode

MicroStrategy nakupuje na dlh, mal by som aj ja?

Ako sa to vezme. Zvládneš to, ak sa tvoja investícia nevydarí a nakoniec prídeš o peniaze? Zlaté pravidlo investovania do Bitcoinu a akejkoľvek inej kryptomeny je:

“Investuj iba to, čo si môžeš dovoliť stratiť!”

Ak nakúpiť viac, pravdepodobne to psychicky nezvládneš a pri prvom väčšom prepade ceny (ktoré Bitcoin robí úplne bežne) predáš v strate. A potom to s tebou pôjde už iba dole vodou. Budeš chcieť pokryť straty, pôjdeš do stále riskantnejších obchodov a nakoniec pregambluješ úplne všetko. Stalo sa to mnohým, stane sa to aj tebe.

Zaujíma ťa, ako jena tom Bitcoin z pohľadu technickej analýzy? Určite odporúčame pozrieť si náš stream:

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance