Iota Blockchain

Predstavenstvo spoločnosti IOTA Foundation sa dnes jednohlasne rozlúčilo so spoluzakladateľom projektu. David Sønstebø končí kvôli tomu, že jeho záujmy sa “výrazne líšia od záujmov nadácie.Toto rozhodnutie bolo podľa členov predstavenstva učinené v najlepšom záujme pre IOTU a ekosystém celej platformy.

“V niekoľkých prípadoch Davidove kroky neboli v súlade s názormi a ideálny IOTA Foundation,” píše sa v oficiálnom vyhlásení. “Aj keď je to pre mnohých šok, mali by ste si uvedomiť, že sme ochotní prijať ťažké rozhodnutia v záujme ochrany komunity.”

Spoluzakladateľ IOTY končí a komunita to prijala

David Sønstebø založil projekt IOTA v roku 2015 ako pokus priniesť blockchain do odvetvia IoT (Internet of Things). Cieľom je umožniť rýchle a lacné mikrotransakcie. Od roku 2017 pôsobil ako spoluzakladateľ a riaditeľ IOTA Foundation. Predstavenstvo zatiaľ neupresnilo, či bude naďalej nejakým spôsobom súčasťou projektu no dodalo, že navždy ostane jeho zakladateľom.

Reakcie komunity na internete boli väčšinou pozitívne. “Iotu som vypredal už dávno, hlavne kvôli tomu, že som nebol spokojný s vedením projektu,” napísal na Reddite užívateľ CalculatedLuck.

“Toto je v skutočnosti dobrá správa, niektorí zakladatelia nie sú schopní rásť spolu s projektom,” dodal 4745454B.

Prečo David Sønstebø končí v IOTA Foundation?

David si za roky pôsobenia v tomto projekte vyslúžil povesť impulzívneho človeka. Jeho náhle výbuchy poškodzovali dobrú povesť projektu v korporátnej sfére, k čomu sa sarkasticky priznal aj v tomto Tweete:

IOTA je v súčasnosti v najdôležitejšej fáze v histórii tohto projektu. Prechádza procesom, v ktorom odstráni koordinátora siete a stane sa plne decentralizovaným projektom. Pred troma mesiacmi sme zaznamenali Chrysalis update, vrámci ktorého sa rýchlosť siete 50-násobne zvýšila. Ide zároveň o prípravu na odstránenie koordinátora.

Viac sa dočítate v tomto článku:

IOTA Chrysalis update ponúka 50x rýchlosť! Odstránenie koordinátora už v roku 2021

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance