Rusko krypto trh
Rusko krypto trh, zdroj: www.shutterstock.com/rawf8

Rusko je sídlom veľkého množstva krypto búrz, ktoré boli založené v Rusku a odišli z krajiny alebo fungujú nelegálne, uviedol zakladateľ Blockchain Life.

Ruský trh s kryptomenami narástol na stovky miliárd dolárov, a to hlavne vďaka neefektívnej regulácii kryptomien.

Môže ťa zaujímať: Hviezda MMA Khabib Nurmagomedov vstúpil do sveta kryptomien – stane sa ambasádorom GMT tokenu!

Rusko má bezpochýb veľa traderov

Sergej Khitrov, zakladateľ udalostí spojených s kryptomenami Blockchain Life a Listing.Help, sa tento týždeň vyjadril na túto tému na podujatí VII Blockchain Life Forum v Moskve.

Na základe informácií, ktoré máme a ktoré súvisia so službami, ako je obchodovanie či ťažba kryptomien, ruský krypto trh má hodnotu 20 – 40 biliónov rubľov (cca 240-480 miliárd EUR). Dodáva, že dane zo zarobených aktív by mohli generovať až 284 miliárd rubľov (cca 3,5 miliardy EUR) ročne, ak by ruská vláda poskytla tomuto odvetviu férové podmienky.

Ale keďže ruskí regulátori ignorujú kryptopriemysel, ruské krypto spoločnosti nemali na výber a pokračovali buď v nelegálnej prevádzke, alebo z krajiny jednoducho odišli.

Podľa Khitrova ani jedna kryptoburza nezaložila svoje podnikanie v Rusku napriek kolosálnemu trhu a dopytu po kryptomenách.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

S kryptomenami je v krajine zatiaľ chaos

„Poznáme veľa krypto búrz s ruskými koreňmi, ale tieto burzy bohužiaľ nie sú oficiálne zaregistrované alebo sídlia v iných jurisdikciách,” tvrdí Sergej Khitrov.

Khitrov ďalej hovorí, že je odhodlaný rokovať o právnych predpisoch týkajúcich sa kryptomien s rôznymi vládnymi a regulačnými orgánmi. Tie by si mali uvedomiť prítomnosť krypto spoločnosti a búrz, ktoré opúšťajú krajinu. Podľa Khitrova ruská vláda hľadala spôsoby, ako priviesť veľké krypto spoločnosti domov, ale nesplnili požiadavky.

Zdôraznil tiež, že ruská krypto komunita doteraz úplné zlyháva v platení daní.

Čítaj ďalej: Je závislosť na kryptomenách skutočná? Problematiku vníma aj Elon Musk

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre