Ethereum altair update
Ethereum altair update, zdroj: shutterstock.com/Autor: CKA

Aktualizácia Ethereum 2.0 Altair Beacon Chain prebehla veľmi úspešne. Momentálne v čase písania článku je už 99 % uzlov inovovaných. Vývojár Etherea, Preston Vanloon, sa na twitteri vyjadril, že všetko prebehlo hladko.

Altair update bude pravdepodobne posledná aktualizácia pred veľkým zlúčením takzvanej 1.0 a 2.0 siete. Kompletne všetko tak prejde na PoS algoritmus a nové mince formou miningu sa už nevytvoria. Ethereum sa počas tohto roka výrazne posúvalo vpred. A to aj napriek tomu, že adopcia 2.0 verzie ide veľmi pomaly.

Ethereum prechádza zmenami

Mohli sme byť svedkami niekoľkých updatov ako Berlin či London. Tie vyriešili aspoň z časti problém poplatkov a vysokej inflácie tejto kryptomeny. Posledný taký známy bod, ktorý chce Ethereum vyriešiť, je práve mining a zlá ekologická situácia ťažby. Práve prechod na PoS by úplne ukončil ťažbu na sieti a nové mince by sa vytvárali na základe validácie držiteľov.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Paul Hauner pre Cointelegraph povedal:

„Altair zaviedol dve hlavné zmeny. Prvá je pridanie podpory pre ľahkých klientov, čo sú uzly s nízkymi zdrojmi, ktoré sledujú reťazec s menším počtom funkcií a mierne slabšími bezpečnostnými predpokladmi. Po druhé, zvýšilo tresty za to, že ste offline. Pokiaľ teda niekto bol neaktívny v sieti, po novom bude penalizovaný.“

Penalizácie sa nedotknú tých, čo boli nejakú dobu neaktívni, napríklad pre výpadok elektriny alebo iné podobné problémy.

Prečítaj si aj: Shiba Inu vs. Dogecoin – v čom je podstatný rozdiel a kto je skutočný víťaz?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre