ETH pokračuje v raste. Zdroj: Shutterstock.com/Alexander Limbach
ETH pokračuje v raste. Zdroj: Shutterstock.com/Alexander Limbach

Výmenný kurz ETH/BTC vzrástol a dosiahol maximum 0,0786 BTC prvýkrát od 19. mája. Medzitým sa ETH/USD vyšplhalo až na 3 850 $, čo je najvyššia hodnota od 16. mája. Grafy tak ukazujú na obnovený býčí sentiment po tom, čo Ethereum viac ako tri týždne konsolidovalo.

ETH/USD vs. ETH/BTC 1D. Zdroj: TradingView
ETH/USD vs. ETH/BTC 1D. Zdroj: TradingView

Podobne jeden z najväčších rivalov spoločnosti Ether Cardano (ADA) sa po augustovom raste vyšplhalo nad 3,00 $. Cardano teda dosiahlo nové ATH na hladine 3,10 $.

Cena ADA vs. jej dominancia na trhu voči všetkým kryptomenám. Zdroj: TradingView
Cena ADA vs. jej dominancia na trhu voči všetkým kryptomenám. Zdroj: TradingView

Prevažuje hodling ETH

Rast Etheru na 3 850 $ sa zhoduje s poklesom rezerv ETH na všetkých burzách. Analytická spoločnosť CryptoQuant oznámila, že množstvo Éteru držaného na burzách kleslo z 19,45 milióna 18. augusta na 18,75 milióna v stredu.

Analytici však vnímajú klesajúce rezervy ako býčie. Argumentujú tým, že obchodníci predovšetkým vyberajú svoje mince z búrz, pretože sa ich rozhodnú držať namiesto toho, aby ich predávali za iné aktíva.

Zostatok ETH na burzách vs. ETH/USD. Zdroj: CryptoQuant
Zostatok ETH na burzách vs. ETH/USD. Zdroj: CryptoQuant

Údaje CryptoQuant ukazujú, že viac ako 6 % ponuky Etherea je teraz uzamknutej v rámci inteligentnej zmluvy Ethereum 2.0 (7,28 milióna ETH v hodnote 25,77 miliardy dolárov).

Celková hodnota vložená do inteligentnej zmluvy Ethereum 2.0 presahuje 25 miliárd dolárov. Zdroj: CryptoQuant
Celková hodnota vložená do inteligentnej zmluvy Ethereum 2.0 presahuje 25 miliárd dolárov. Zdroj: CryptoQuant

Nová aktualizácia siete Ethereum, prezývaná „London Hard Fork“, navyše zaviedla protokol, ktorý spaľuje zlomok jej poplatkov za plyn. Od svojho zavedenia 5. augusta EIP 1559 odstránilo 156 986 ETH v hodnote viac ako 555 miliónov dolárov.

Prečítaj si taktiež – Analýza BTC – dominancia klesá a cena pokračuje v sideway štruktúre

Ethereum vs. Cardano

Ether je ekvivalentom DeFi, sektora, ktorý umožňuje používateľom obchodovať, ako aj požičiavať si navzájom aktíva bez zapojenia centrálnych orgánov. Ethereum hostí viac ako 200 000 tokenov ERC, z ktorých niektoré sú súčasťou top 100 najväčších kryptomien. DappRadar dokonca uvádza, že celková hodnota uzamknutá v protokoloch DeFi podporovaných Ethereom prekročila 100 miliárd dolárov.

Ethereum však zápasí s preťažením siete a problémami s vyššími poplatkami. Spoločnosť Cardano napríklad používa dvojvrstvový dizajn na oddelené vykonávanie výpočtov a vyrovnaní, čím rieši problémy s preťažením siete.

Cardano navyše vďaka systému PoS nespotrebuje takmer žiadnu energiu. Ethereum pravdepodobne do roku 2022 – 2023 úplne prejde na PoS, čo dáva Cardanu a ďalším súperom Etherea veľký priestor na rast. Ethereum sa však na rozdiel od konkurencie môže pochváliť tisíckami DApps.

Mohlo by ťa zaujímať – Črtá sa veľká spolupráca Solana a Cardano? Hoskinson prejavil záujem

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.