Chcete byť úspešný obchodník
Chcete byť úspešný obchodník, zdroj: shutterstock.com/Viktoriia Hnatiuk

Dnes zakončíme našu minisériu na tému, ako sa stať profesionálnym obchodníkom. Po dvoch častiach, v ktorých sme sa pozreli na rôzne vlastnosti a charakteristiky, ktoré zdieľajú tí najlepší z najlepších, sa v dnešnom článku budeme venovať profilu profesionálneho obchodníka z iného uhla. Reč už nebude o vlastnostiach, ale skôr o chybách či činnostiach, ktorým sa profesionálni traderi vyhýbajú. Ktoré to sú?

1. Nesnaží sa neustále uzatvárať obchody

Nikdy, nikdy a opäť nikdy sa nesmieš dopustiť tejto chyby. Snažiť sa obchodovať stále, mať vždy otvorených aspoň 10 obchodov a už aj keď nejaký zatvoríš, tak sa hneď púšťaš otvárať ďalší. Toto profesionálny obchodník nikdy nerobí.

Na správny obchod je potrebné počkať, a to každý profesionál v tejto oblasti vie. Nemusíš kvôli tomu sedieť pri počítači 24/7, odstrihnúť zo svojho života svoju rodinu alebo priateľov. Samozrejme, nájdu sa aj takí, ktorí obchodujú stále, avšak to je už naozaj vysoký level. Pokiaľ máš za cieľ zlepšiť sa v obchodovaní, dávaj si pozor, aby si mal stále pod kontrolou počet svojich obchodov. Je to jeden z aspektov, ktorý delí profesionálneho obchodníka od priemerného.

Prečítaj si aj: Chceš byť profesionálnym obchodníkom? Tieto vlastnosti musíš mať! (časť 2.)

2. Neobchoduje s obrovským množstvom peňazí

RRR (Risk: Reward Ratio) je veľmi podstatné pre každého obchodníka. Avšak aj keď mu vyjde skvelá analýza a skvelé RRR, nikdy neriskuje extrémne veľkú časť svojho portfólia. Hlavne pamätá na to, že najmä pri kryptomenách nie vždy všetko vyjde tak, ako si naplánuje. Skúsený obchodník sa nesnaží žiadny obchod extrémne „prepáliť“ a dať namiesto 5 – 10 % svojho portfólia až 50 alebo 60 %.

StormGain

Zaujímajú ťa takéto články o obchodovaní? Ak áno, tak neváhaj sledovať náš portál trading11.com, kde sa denne dozvieš množstvo informácií nielen zo sveta obchodovania, ale taktiež budeš mať možnosť sledovať aj rôzne analýzy od profesionálnych traderov.

3. Profesionálny obchodník nepracuje pre veľké spoločnosti

Tento bod platí v kryptomenovom svete takmer dvojnásobne! Každý z väčších a známejších obchodníkov na Slovensku alebo v Čechách pracuje hlavne pre seba, svoju spoločnosť, ktorú buď založil, resp. bol jej spoluzakladateľom.

Samozrejme, profesionálni obchodníci môžu byť spojení s niektorými spoločnosťami viac, s inými menej. Môžu pre ne robiť analýzy alebo signály. Väčšina sa však riadi krédom, že pracujú hlavne sami a pre seba a nikdy preto nevstúpia do nejakej spoločnosti či korporácie.

Začiatočník? Nevadí! V našej VIP skupine sa okrem prvého nákupu kryptomien naučíš ziskovo obchodovať na burze a staneš sa profesionálnym obchodníkom. Čaká ťa viac ako 15 kurzov a 200 hodín vzdelávania. Navyše, v rámci členstva získaš kompletný prístup k 90 analýzam a všetkým našim otvoreným obchodom. To všetko len od 40 EUR na mesiac. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Záver

Tento článok je posledný z minisérie článkov, kde sme sa bližšie pozreli na vlastnosti a znaky, ktoré odlišujú profesionálnych obchodníkov od tých priemerných. Rozdielov by sme, samozrejme, našli viac. Ak sa chceš aj ty stať skúseným obchodníkom, mal by si sa držať základných znakov a charakteristík, ktoré sme si uviedli aj v predchádzajúcich článkoch (napríklad aj v tomto článku).

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.