Bitcoin_je_nerozhodný. Zdroj: Shutterstock.com/Takoyaki Tech

BTC za posledných 24 hodín viacmenej stagnoval a cenové výkyvy boli minimálne. Stále teda nevieme, či harmonický pattern bude potvrdený, alebo nie. Ak sa pattern nevytvorí, v hre je aj sideway štruktúra, po ktorej by cena mohla pokračovať v raste. Chýbajú nám však stále objemy. Zmení sa sentiment?

Bitcoin pokračuje v poslednom legu CD, ktorý predstavuje potenciálny harmonický pattern. Na jeho vznik sa však bod D musí vytvoriť medzi hladinami 46 000 $ a 44 700 $. Hladina 46 000 $ predstavuje situáciu, kedy by leg CD vznikol v rovnakej veľkosti ako leg AB. Vznikol by nám teda pattern AB=CD v rámci harmoniky. Druhý target 44 700 $ predstavuje najnižšiu hodnotu pre splnenie patternu na 88,6 % retracementu legu XA.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Začiatočník? Nevadí! V našej VIP skupine sa okrem prvého nákupu kryptomien naučíš ziskovo obchodovať na burze a staneš sa profesionálnym obchodníkom. Čaká ťa viac ako 15 kurzov a 200 hodín vzdelávania. Navyše v rámci členstva získaš kompletný prístup k 50 analýzam a všetkým našim otvoreným obchodom. To všetko len od 40 EUR na mesiac. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC – cena sa poklesom blíži k poslednému bodu harmoniky

Cena BTC nemusí vytvoriť harmoniku

Čo však, ak cena vytvorí lokálne minimum vyššie? Ak by sa cena dokázala odraziť smerom nahor už pri súčasnej trhovej cene, tak by harmonika nevznikla a pokračovali by sme v sideway štruktúre, kým by sa cene nepodarilo prekonať prvú rezistenciu na hladine 50 500 $. Tento scenár by však bol skôr bullish, pretože by sa vytvárala sideway štruktúra, ktorá by bola odrazový mostík pre pokračovanie rastu.

StormGain

Najviac medvedím scenárom je zatiaľ supportné pásmo od 42 500 $ do 41 000 $. Toto je kľúčová supportná zóna, ktorá by mala byť udržaná, ak nechceme znovu spadnúť do akumulačnej zóny.

V prípade, že cena sa odrazí skôr ako od supportnej zóny, prvá rezistencia, ktorú musí cena prekonať, je 50 500 $. Následne budeme sledovať býčí target na hladine 53 500 $.

Mohlo by ťa zaujímať – Môže krypto nahradiť dolár do 10 rokov? Bankári si myslia, že áno

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.