IMF El Salvádor Bitcoin
IMF El Salvádor Bitcoin, zdroj: www.shutterstock.com/Luketaibai

Medzinárodný menový fond (MMF) varoval stredoamerickú krajinu El Salvádor pred použitím Bitcoinu ako zákonného platidla z dôvodu rôznych rizík spojených s kryptomenami.

Varovanie prišlo iba deň po tom, ako prezident Nayib Bukele oznámil svoj plán na vybudovanie „Bitcoinového mesta poháňaného sopkou a financovaného bitcoinovými dlhopismi“.

El Salvádor vs MMF

Medzinárodný menový fond (MMF) tento týždeň varoval El Salvádor, že krajina by nemala používať Bitcoin ako zákonné platidlo. Tvrdí, že existuje veľa rizík spojených s používaním lídra kryptomien.

Mohlo by ťa zaujímať: Hodleri sú na viacročnom maxime a trh neopúšťajú – býčí trend by mal pokračovať

Pripomíname, že El Salvádor je prvou krajinou na svete, ktorá popri americkom dolári, ktorý používa už dve desaťročia, prijala Bitcoin ako zákonné platidlo.Tzv. bitcoinový zákon v krajine nadobudol účinnosť 7. septembra. Prvá „bitcoinová“ krajina momentálne vlastní 1,120 BTC.

MMF pravidelne opakuje, že všetky členské krajiny, podľa článku IV, majú konzultovať s vládnymi úradníkmi skôr, ako požiadajú o využitie svojich finančných zdrojov. Fond taktiež vysvetlil, že „El Salvádor diskutoval o prijatí Bitcoinu ako zákonného platidla, regulácii a dohľade nad poskytovateľmi bitcoinových služieb a kryptopeňaženke Chivo.”

Avšak Medzinárodný fond sa vyjadril následovne: „Vzhľadom na vysokú volatilitu cien Bitcoinu a jeho použitie ako zákonného platidla predstavuje vysoké riziko pre ochranu spotrebiteľa, finančnú integritu a finančnú stabilitu. Pre tieto riziká by sa kryptomena nemala používať ako zákonné platidlo.“

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Prvá „bitcoinová“ krajina si však chce ísť svojou cestou

MMF pristúpil k odporúčaniu „zúženia rozsahu zákona o BTC“ a vyzval El Salvádor, aby posilnil reguláciu a dohľad nad novým platobným ekosystémom.

Vyhlásenie prišlo krátko po tom, ako prezident Bukele oznámil plán na vybudovanie prvého bitcoinového mesta, tzv. „Bitcoin City“ na svete. Toto nové mesto plánuje byť ako žiadne iné, keďže by malo byť poháňané sopkou a financovaného bitcoinovými dlhopismi. Bukele poznamenal, že v meste nebudú žiadne dane okrem dane z pridanej hodnoty (DPH).

Bukele okomentoval toto vyhlásenie MMF: „Je samozrejmé, že sa nedohodneme na niektorých veciach, ako je samotná adopcia kryptomeny. Avšak analýza pre našu krajinu je zaujímavá.“

Čítaj ďalej: Vyjadrenie spoluzakladateľa druhej najväčšej kryptomeny – Ako začínalo Ethereum a čo ďalej?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre