Texas chce ovládať 20% ťažby BTC
Texas chce ovládať 20% ťažby BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Global Image Archive

Štát Texas čelí rýchlemu prílevu ťažiarov BTC. Jeho elektrická infraštruktúra bude musieť do roku 2023 podporovať očakávaných 5 000 megawattov (MW) dodatočného výkonu v tomto odvetví. Ťažba v Texase v súčasnosti spotrebuje približne 500 až 1 000 MW energie. Electric Reliability Council of Texas (ERCOT) predpokladá, že dopyt by sa mohol do roku 2023 zvýšiť až päťnásobne a podľa správ plánuje ďalších 3 000 až 5 000 MW.

Texas sa plánuje stať domovom až 20 % svetovej ťažby BTC. Štát sa ukázal ako cieľová destinácia pre ťažiarov odkedy čínska vláda začiatkom tohto roka oficiálne zakázala ťažbu. Štátna vláda zarobila na potlačení Číny tým, že urobila z Texasu útočisko pre ťažiarov kryptomien. Tí si teraz môžu užívať 10-ročné daňové úľavy, kredity na daň z obratu a štátom sponzorované školenia pracovnej sily.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 5 metrík podľa Glassnode, ktoré predpovedajú vrchol rastu BTC

Texas ako centrum ťažby BTC

Niektorí obyvatelia Texasu sa však obávajú, že existujúcu elektrickú sieť nemožno zlepšiť. Riadenie štátnej elektrickej siete zo strany ERCOT sa dostalo pod prísnu kontrolu vo februári 2021. Výpadky sužovali región počas extrémneho chladu, ktorý spôsobil, že asi 5 miliónov obyvateľov zostalo niekoľko dní bez elektriny. Správa vydaná spoločnosťou ERCOT 19. novembra nedokázala vzbudiť dôveru, že problémy so sieťou boli vyriešené.

V súčasnosti neexistujú žiadne návrhy od texaskej vlády na riešenie potenciálnych problémov, ktoré môžu vyplynúť z nárastu dopytu po elektrine zo strany ťažiarov kryptomien. Ako navrhuje Texas Standard, baníci by mohli flexibilne vypínať svoj hardvér počas obdobia špičky dopytu, alebo by im mohol byť účtovaný poplatok za kilowatthodinu, ak chcú zostať zapnuté počas obdobia špičky.

Prečítaj si tiež – Je teraz správny čas nakúpiť Bitcoin?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre