El Salvádor a „experiment“ s Bitcoinom (zatiaľ) vôbec nenapĺňa očakávania!
El Salvádor a „experiment“ s Bitcoinom (zatiaľ) vôbec nenapĺňa očakávania! ,zdroj: www.shutterstock.com/Andy.LIU

Binance

Nedávno publikovaná americká štúdia ukazuje, že experiment s prijatím Bitcoinu v El Salvádore ako oficiálnej meny popri americkom dolári nie je taký úspešný, ako sa očakávalo.

Mohlo by ťa zaujímať: HOT! – Je rozhodnuté! Elon Musk kúpil Twitter za 44 miliárd dolárov a DOGE ihneď vypumpoval takmer o 40 %!

Neúspešná adopcia Bticoinu v El Salvádore

Podľa nedávnej štúdie, ktorá bola vykonaná Národným úradom pre ekonomický výskum (NBER), vydala správu o tom, ako sa adopcia bitcoinov v El Salvádore zatiaľ vôbec nerozbehla.

Podľa správy sa viac ako 60 % respondentov ihneď zbavilo vládnej peňaženky Chivo po tom, ako získali bezplatný bonus vo výške 30 USD. Až 89 % občanov El Salvádoru nikdy nedostalo sľúbené prevody v tejto peňaženke. Iba 3 % opýtaných ich naozaj dostalo, a to v Bitcoine. Neuveriteľných 95 % opýtaných nikdy ani nezaplatilo dane z BTC.

60 % občanov si Chivo vôbec nestiahlo, a to napriek tomu, že väčšina z nich má prístup k smartfónu s internetom. Väčšina z uvedených 60 % respondentov nikdy nepoužila bankomaty Chivo, ktoré boli nainštalované vo viacerých mestách po celej krajine. Používanie hotovosti vrátane debetných a kreditných kariet zostalo po stiahnutí kryptopeňaženky Chivo pre veľkú väčšinu používateľov prakticky nezmenené.

80 % spoločností v El Salvádore stále nezačalo akceptovať kryptomenu napriek skutočnosti, že zákon o Bizcoine, ktorý predložil prezident a následne schválil parlament, vyžaduje jeho povinné prijatie. 71 % firiem, ktoré aj keď nahlásili transakcie s bitcoinmi, ich nakoniec previedlo na americké doláre a len 12 % z nich sa rozhodlo uložiť svoje mince do kryptopeňaženky.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš etéšte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Krajinu momentálne trápia iné problémy

Pripomíname, že El Salvádor oficiálne prijal Bitcoin ako zákonné platidlo v septembri minulého roku s veľkými očakávaniami. Odvtedy ho nenasledovala ešte ani jedna krajina. Avšak môžeme už vidieť, ako sa susedné latinskoamerické krajiny pomaličky pripravujú na adopciu kryptomien, či už na štátnej úrovni, alebo minimálne v komerčnej sfére.

Prezident Nayib Bukele bežne tweetoval o svojich „bitcoinových obchodoch“, kedy dokúpil prepad a podobne. Teraz má však El Salvádor iné komplikácie, preto prezident poslednú dobu o kryptomenách nič nehovorí. V krajine majú totižto problémy s miestnymi gangmi, ktoré trápia krajinu už dlhé roky. El Salvádor predĺžil výnimočný stav zavedený v marci na boj proti násiliu. Bukele bol taktiež vynútený zrušiť svoju účasť na konferencii Bitcoin 2022 v Miami začiatkom tohto mesiaca.

Čítaj ďalej: 5 tipov, ako pri obchodovaní s kryptomenami neprísť o peniaze

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre