efektivita btc siete rastie
efektivita btc siete rastie. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Efektivita zúčtovania hodnoty siete BTC sa v poslednom čase neustále zlepšuje, pričom sa viac uhrádza za nižšie poplatky. Za posledný týždeň bitcoinová sieť previedla v priemere 95 142 USD za každý poplatok v hodnote 1 USD.

Efektívnosť zúčtovania v reťazci sa od mája postupne zvyšuje, pretože počas býčieho cyklu sa po sieti presúvalo viac peňazí. On-chain analytik Dylan LeClair urobil pozorovanie pomocou údajov od poskytovateľa analytických služieb, spoločnosti Glassnode. Hodnota je odvodená vydelením priemerného objemu transakcie poplatkami.

Konečné náklady na vyrovnanie dosiahli len 0,00105 % z celkovej prevedenej hodnoty 451,3 miliardy USD.

Podľa CryptoFees je Bitcoin siedmy v zozname sietí zoradených podľa denných transakčných poplatkov. Jeho sedemdňový priemer je okolo 678 000 dolárov, čo ho radí za Ethereum, Uniswap, Binance Smart Chain, SushiSwap, Aave a Compound.

Platforma na sledovanie poplatkov aktuálne uvádza, že Ethereum v súčasnosti spracováva denné poplatky vo výške 53 miliónov USD, čo je o 98,7 % viac ako bitcoinová sieť. Bitcoin a Ethereum by sa nemali porovnávať z hľadiska vyrovnania hodnoty a poplatkov. Ide o dve rôzne entity – prvá je uchovávateľom hodnoty a druhá je inteligentný kontrakt a sieť decentralizovaných aplikácií.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Mohlo by ťa zaujímať – Záujem o investičné produkty BTC klesá – čo uprednostňujú investori?

ETH je mnohonásobne nákladnejšie ako BTC

Priemerný objem transakcií Etherea vydelený poplatkami vychádza len na 139 USD v hodnote transakcie za 1 dolár poplatkov. Efektívnosť vysporiadania siete Ethereum sa znížila, pretože na sieť pribudla väčšia hodnota a bol na ňu kladený oveľa väčší dopyt. Išlo najmä o nárast DeFi a NFT za posledných 18 mesiacov.

Podľa Bitinfocharts je priemerný transakčný poplatok v sieti Bitcoin v súčasnosti okolo 2,13 USD. V porovnaní s tým je priemerný poplatok siete Ethereum neuveriteľných 42,58 USD. Poplatky za bitcoinové transakcie sa tento rok znížili o viac ako 50 %.

Rozdiel v priemerných transakčných poplatkoch medzi týmito dvoma sieťami sa od konca júla prehlbuje.

BTC a ETH priemerné poplatky
BTC a ETH priemerné poplatky. Zdroj: Bitinfocharts.com

Problémy s poplatkami v sieti Ethereum je možné obísť použitím sietí druhej vrstvy, ktoré sa za posledných pár mesiacov prudko rozšírili. Predstavujú vysokú celkovú hodnotu 6,87 miliárd dolárov podľa L2beat.

Prečítaj si tiež – Analýza DOGE – cena otestovala hlavný support. Čaká nás ďalší býčí trend?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance