Investori strácajú záujem o BTC produkty
Investori strácajú záujem o BTC produkty. Zdroj: Shutterstock.com/Suriyawut Suriya

Binance

Pozícia BTC ako životaschopného zaistenia proti fiatovej inflácii naďalej priťahuje investorov. Nové údaje však odrážajú zmenu sentimentu, keďže Ethereum (ETH) a ďalšie kryptomenové produkty naberajú na sile oproti klesajúcim bitcoinovým aktívam pod správou (AUM – Assets under management).

BTC AUM klesol v novembri o 9,5 % na 48,7 miliard dolárov, čo predstavuje najväčší medzimesačný pokles od júla, podľa správy CryptoCompare. Na druhej strane kryptofondy založené na altcoinoch, ako napríklad ETH, zaznamenali nárast AUM o 5,4 % na 16,6 miliárd dolárov.

Mesačné AUM
Mesačné AUM. Zdroj: CryptoCompare

Ako je znázornené v grafe vyššie, celková AUM vo všetkých produktoch investovania do digitálnych aktív klesla o 5,5 % na 70,0 miliárd USD. To sa zhoduje s pretrvávajúcim medvedím trhom odvtedy, čo Bitcoin dosiahol historické maximum nad 65 000 USD.

V dôsledku poklesu o 9,5 % predstavuje trh BTC AUM 70,6 % z celkového podielu AUM. AUM Ethereum však vzrástlo o 5,4 % na 16,6 miliárd USD, zatiaľ čo AUM predstavujúce iné kryptomenové aktíva vzrástli o 2,6 miliardy USD.

AUM podľa aktíva
AUM podľa aktíva. Zdroj: CryptoCompare

Z celkovej ponuky AUM tvoria produkty spoločnosti Grayscale 76,8 % trhu s AUM. Trustové produkty, v ktorých dominuje Grayscale, klesli o 6,8 % na 54,5 miliárd USD. Ďalšími významnými hráčmi sú XBT Provider (5,0 miliárd USD, 7,2 % z celkového počtu) a 21Shares (2,5 miliardy USD, 3,6 % z celkového počtu).

AUM podľa spoločností
AUM podľa spoločností. Zdroj: CryptoCompare

Podľa správy boli týždenné toky do produktov založených na bitcoinoch v novembri v priemere 94,4 miliónov dolárov. Z ostatných 67,8 miliónov USD produkty založené na Ethereu prispeli k približne 24,4 miliónom USD. Produkty založené na Cardane a Trone dosiahli 10,7 miliónov USD a 10,5 miliónov USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre