Korelácia BTC a zlata
Korelácia BTC a zlata. Zdroj: Shutterstock.com/Overearth

Binance

Nasledujúcich pár týždňov bude pre BTC veľmi dôležitých, pretože vytvára, resp. narúša niektoré významné korelácie. Kuriózne až desivé podobnosti medzi BTC/USD v rokoch 2020 – 21 a XAU/USD pred päťdesiatimi rokmi pretrvali napriek niektorým anomáliám volatility v cenovej akcii Bitcoinu.

Ak by trend pokračoval, Bitcoin bude podľa tejto korelácie čeliť nárastu až na potenciálnych 280 000 $. Tento rast by mal podľa tejto metriky nastať už v polovici februára.

Korelácia BTC a zlata
Korelácia BTC a zlata. Zdroj: TechDev/Twitter

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – cena vymazala pád za niekoľko hodín. Je to koniec korekcie?

BTC za 100 000 $ do konca roka je stále v hre

Obrázok vyššie zobrazuje projekciu ceny BTC na jednotlivé mesiace podľa korelácie zlata. V decembri by to malo byť medzi 70 000 a 105 000 USD.

Okrem zlata ide aj o Fibonacciho sekvencie, ktoré identifikujú dve ďalšie korelácie, ktoré čelia svojmu momentu pravdy v najbližších týždňoch. Obidve zahŕňajú vzťah Bitcoinu k jeho výkonnosti v roku 2017 a obe zostávajú platné. Ak jeden zvíťazí nad druhým, tempo a výška cenových ziskov sa zodpovedajúcim spôsobom zmenia.

Graf Bitcoinu zaznamenáva mnoho korelácií a toto je jedna z nich. Či naozaj bude tento trend potvrdený ukáže len čas. Zatiaľ je však korelácia až nápadne silná.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza SHIB – cena uzatvára mesačný pattern. Aký je pravdepodobný scenár?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre