Bitcoin: rast ceny
Bitcoin: rast ceny. Zdroj: Shutterstock.com/leksiv a Shutterstock.com/kitti Suwanekkasit

Bitcoin chytá bullish momentum, ktoré by mohlo vyústiť do ďalšieho rastúceho trendu. Údaje z TradingView naznačujú, že najväčšia kryptomena sa čoskoro opäť zobudí. Poďme sa spolu pozrieť na pravdepodobné scenáre cenového vývoja BTC na najbližšie obdobie.

Ako vidíme na grafe nižšie, Bitcoin sa v čase písania článku obchoduje na cenovej úrovni 17 197 dolárov. Rastový potenciál je v súčasnosti pomerne slušný a cena bude čeliť iba jednej významnej rezistencii na hladine 18 100 dolárov. Na tejto zóne sa nachádza predošlé maximum a klesajúca rezistencia z maxím korekcie.

Bitcoin analýza
Bitcoin analýza. Zdroj: TradingView

Pohyb, ktorý sledujeme v tejto analýze, predstavuje zhodnotenie až na trhovú cenu 19 200 dolárov. To znamená, že Bitcoin by musel narásť o ďalších 11,50 % zo súčasnej hladiny. Nie je ale jasné, či cena najprv otestuje support a bude pokračovať bokom, alebo sa rastúci trend prejaví hneď.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin nezmenil svoj primárny trend

Na potvrdenie vzostupu sú potrebné rastové obchodné objemy. Tie sa nachádzajú stále na pomerne nízkej úrovni, no neklesajú. Tento scenár, ktorý sme si popísali nepredstavuje potvrdenie nového bullrunu. Za súčasných podmienok musí trh čeliť mnohým rizikám a je nepravdepodobné, že spomínaný rast bude znamenať otočenie primárneho trendu.

V prípade, že sa zaujímate skôr o dlhodobú predpoveď ceny Bitcoinu, môžete si prečítať článok Ako môže vyzerať vývoj ceny Bitcoinu v roku 2023? Toto sú najpravdepodobnejšie scenáre. Stále platí, že nikto nevie, či Bitcoin už dosiahol dno, alebo nie. Prvým indikátorom budú vysoké objemy a taktiež prekonanie posledného dlhodobého maxima.

Podľa Coinmarketcap Bitcoin dosahuje v čase písania článku trhovú kapitalizáciu 331,5 miliardy dolárov a denné objemy obchodov 16,3 miliardy dolárov. Dominancia 41 % je stále pomerne slušná, ale z dlhodobého hľadiska je na jednej z najnižších úrovní.

Mohlo by ťa zaujímať: Dobrá správa pre Bitcoin? Americkému doláru hrozí masívny pokles