Bitcoin môže masívne rásť
Bitcoin môže masívne rásť. Zdroj: Shutterstock.com/phanurak rubpol/William Potter

Americký dolár je naďalej najsilnejšou svetovou menou a jeho dominancia je prakticky neohrozená. Tak ako sú kryptomeny závislé od Bitcoinu, tak sú všetky svetové meny a aktíva priamo naviazané na americký dolár. Výnimkou teda nie je ani Bitcoin. Ten by na základe vývoja menového indexu dolára mohol v krátkom období výrazne vzrásť. Dôvodom je tzv. kríž smrti, ktorý je predzvesťou masívnych poklesov. O tomto potenciálnom vývoji informoval kryptomenový portál Bitcoinist.

Bitcoin vs. americký dolár

Kríž smrti je známy ukazovateľ, ktorý dokáže pomerne presne indikovať blížiaci sa pokles na finančných trhoch. Tento scenár sa aktuálne odohráva aj v prípade menového indexu amerického dolára. Kryptomeny na čele s Bitcoinom dokážu na podobné situácie reagovať prudkým rastom, čo sa neraz ukázalo aj v minulosti.

Bude sa však tento scenár opakovať? Bitcoin prvotne vznikol ako záchrana pred tradičnými menami, no vývoj posledných rokov ukázal, že sme sa od tejto myšlienky úplne odklonili. Vlajková kryptomena sa totiž obchoduje aj v páre s americkým dolárom a treba dodať, že ide o jeden z najsilnejších a najdominantnejších párov.

Index amerického dolára DXY
Index amerického dolára DXY. Zdroj: TradingView

Ak menový index dolára rastie, Bitcoin má tendenciu klesať. Aktuálne však môžeme byť svedkami presne opačnej situácie, keďže sa na grafe DXY objavil tzv. „kríž smrti“. Aj keď sa v tomto indexe Bitcoin nenachádza, minulosť jasne ukazuje, že je na túto udalosť veľmi citlivý.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Kríž smrti vzniká vtedy, keď na grafe dochádza k prekríženiu dvoch populárnych indikátorov, ktorými sú 50-dňový a 200-dňový kĺzavý priemer. Naposledy sa tento scenár v prípade amerického dolára odohral ešte v júli 2021. Všetci vieme, akým smerom sa v tomto období pohyboval Bitcoin. V priemere dokázal BTC v prípade kríža smrti priemerne vzrásť o viac ako 359 %. Najslabšou reakciou na túto udalosť bol nárast o 64 %. Najväčší nárast bol dosiahnutý v roku 2017, keď Bitcoin vzrástol o viac ako 1500 %.

Ak sa naplní tento historický predpoklad, Bitcoin by už čoskoro mohol dosiahnuť masívny rast smerom nahor.

Prečítaj si tiež: Čo sa chystá nakupovať známy investor R. Kiyosaki v roku 2023?