Kedy Bitcoin začne rásť
Kedy Bitcoin začne rásť. Zdroj: Shutterstock.com/nuttapon averuttaman a Shutterstock.com/Lightspring

Bitcoin dodnes určuje smerovanie celého kryptomenového trhu. Preto je pre väčšinu investorov najpodstatnejšou otázkou, kedy skončí korekcia najväčšej kryptomeny na svete. Podľa portálu Coinedition známy kryptomenový youtuber pozná odpoveď.

Analytik Jason Pizzino vo svojom najnovšom videu vysvetľuje, koľko ostáva Bitcoinu do konca korekcie. Analýza vychádza z toho, že Bitcoin v minulosti zaznamenával korekcie 400 a 363 dní. V súčasnosti toto číslo predstavuje 376 dní a táto cenová akcia by sa mohla ešte predĺžiť.

Bitcoin analýza
Bitcoin analýza. Zdroj: Youtube/Jason Pizzino

Jason zdôraznil, že investori nakupovali prevažne na formovaní dna počas pandémie COVID-19 v marci 2020. Posledný cyklus s minimom v novembri 2018 a vrcholom v apríli 2021 môže pomôcť predpovedať ďalší správny vstup do trhu. Na záver analýzy predpovedá, že formovanie minima by sa mohlo predĺžiť do júna 2023 a Bitcoin sa začne zotavovať o 6 mesiacov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin musí potvrdiť dno v roku 2023

Dlhodobú analýzu Bitcoinu si môžete prečítať v našom článku Ako môže vyzerať vývoj ceny Bitcoinu v roku 2023? Toto sú najpravdepodobnejšie scenáre. Predpoveď Janosa je úplne reálna a ak by Bitcoin dosiahol dno v lete, halvingový cyklus by nebol porušený. Ďalší halving je naplánovaný na apríl 2024 a existuje stále dostatok času na zotavenie ceny.

Bullruny začínali vždy niekoľko mesiacov pred samotným halvingom, no to neznamená, že časový interval sa musí zákonite potvrdiť aj v budúcnosti. Problémom by bolo, ak by cena pred halvingom nerástla vôbec. 15 mesiacov je ale dostatočne dlhý čas na to, aby Bitcoin potvrdil ďalšie minimum.

Podobnú predpoveď zverejnil aj Mike McGlone, ktorý verí, že v roku 2023 Bitcoin zmení svoj primárny trend na rastúci. Práve súčasný rok bude kľúčový a všetci očakávajú otočenie trendu. Ak sa tak nestane, bude to prvýkrát v histórii, keď BTC nerástol dávno pred ďalším halvingom.

Mohlo by ťa zaujímať: Dobrá správa pre Bitcoin? Americkému doláru hrozí masívny pokles