Chcete úspech a bohatstvo? Nedovoľte, aby vás zlomila prípadná porážka!

Pre začiatočníkov Porážka na burze
Porážka na burze zdroj: shutterstock.com/Autor: ivector
BITmarkets BITmarkets

Mysleli ste si, že bohatí a úspešní nikdy neprehrávajú? Omyl! Nikto z nás neprejde životom bez toho, aby neokúsil neúspech. Môžete sa snažiť nikdy neprehrávať, ale rovnako dôležité je nedovoliť, aby vás akákoľvek porážka zlomila. Veríme, že či už sa pri čítaní tohto článku zameriate na svoj úspešný trading, osobný či pracovný život, alebo si ho prečítate iba tak, určite vám dodá inšpiráciu, nadšenie a pozitívny postoj, ktorý spája bohatých a úspešných.

Úspech a sila

Zažil som to ja a pravdepodobne aj vy. Určite sa vám niekedy podarilo veľmi dobre začať napríklad v novej škole, práci, v novom vzťahu, alebo jednoducho v nejakom úsilí, možno pri obchodovaní kryptomien. Zistili ste, ako chutí úspech a darilo sa vám na jeho vlne držať. Našli ste svoju vnútornú silu a rovnováhu a rozkvitli ste do úspešnej bytosti.

V takej chvíli, kedy sa veziete na vlne úspechu, sa všetko zdá jednoduchšie a nič nie je nemožné. Je to vnútorné nastavenie víťazov. Lenže bez ohľadu na to, ako mocná je sila vašej túžby po úspechu a bohatstve a ako silná je vaša osobnosť, nikto v živote neprežíva iba to dobré, ale okúsi aj to zlé.

Nedovoľte, aby vás porážka zlomila

Áno, každý si prejde aj tým zlým. A tak sa vám mohlo stať, že po sérii ľahkých víťazstiev, ale aj takých, ktoré ste si musel krvopotne vydrieť, prišiel neúspech. Úspešný človek by sa dal prirovnať napríklad k záhradníkovi. Sadí semiačko za semiačkom a stará sa o svoje rastlinky. Verí, že s trochou snahy a starostlivosti a za priaznivých podmienok sa ako kúzlom drobné semiačka premenia na veľké úspechy. Keď vytrvá, pravdepodobne sa dočká plodov svojho snaženia.

Neúspech môže byť veľkou ranou pre niekoho, kto si zvykol, že iba víťazí. Keď sa vám darí a porážky sa vás netýkajú, dáva vám to pocit sily a moci, chuť víťazstva. Lenže potom sa náhle stane, že aj toho najšťastnejšieho človeka na svete ako blesk z čistého neba zasiahne neúspech. Zrazu už nie je tým, kto iba víťazí.

Cena za skúsenosť straty vlastnej neomylnosti

To nie je negatívna sugescia z mojej strany, ale skúsenosť, ktorú zažil úplne každý, možno okrem tých ľudí, ktorí sa nikdy o nič nesnažili. A je to chvíľa, kedy sa ľudom láme ich vesmír. Nečakaná porážka vás môže premeniť na negativitou zasiahnutých „záhradníkov”, ktorým sa prestalo dariť a oni to vzdali.

Nebezpečenstvo, o ktorom je tento článok, však môžete zažehnať. Každý má možnosť sa sám za seba rozhodovať a určiť, či ho táto porážka zlomí, alebo nie. Všetci úspešní ľudia sveta, vrátane tých najúspešnejších a najslávnejších, o ktorých radi čítate inšpiratívne články, zažili porážku a naučili sa s tým vyrovnať. Ako príklad môžeme uviesť životný príbeh Jacka Ma, zakladateľa multimiliardovej internetovej spoločnosti Alibaba.

Pozitívny postoj

„Pozitívny, teda správny, duševný postoj sa skladá zo všetkých ,kladných’ prvkov, ktoré symbolizujú slová ako viera, celistvosť, nádej, optimizmus, odvaha, iniciatíva, veľkorysosť, tolerancia, takt, láskavosť a zdravý rozum.”
-Oliver Napoleon Hill

Tento postoj, ktorý tak podrobne vyjadril jeden z prvých autorov literatúry úspechu, je tým, čo spája úspešných a bohatých ľudí. Myseľ úspešného človeka, pozitivitu a chuť k ďalším úspechom je potrebné si udržať, napriek porážke a neúspechu, ktorý sa nám stavia do cesty.

Záver

O prekonaní ťažkej chvíle sme písali v tomto článku. Dnes sme na to tak trochu nadviazali a pripomenuli si, ako veľmi je pozitívny postoj a s ním spätá vnútorná sila a vôľa dôležitá k tomu, aby sme dosiahli svoje ciele, napríklad práve úspech a bohatstvo. Našou snahou nebolo ohromovať vás novými pravdami, ale úprimne si priznať, že neúspechy zažívame občas všetci. Určite sa nie je za čo hanbiť a nie je to dôvod vzdať sa pozitívneho myslenia, ktoré oddeľuje úspešných od neúspešných.

A čo vy? Ešte stále sa bojíte neúspechu, alebo sa vám už podarilo použiť tieto užitočné znalosti v praktickom živote? Napíšte nám do komentárov.

Prečítaj si aj: 3 dôvody, prečo som sa rozhodol obchodovať kryptomeny

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul