Denník začínajúceho tradera – Úvod do kryptomien – 1. týždeň

2

Ako som už včera avizoval, veľká letná škola tradingu od Kryptomagazinu začína. Avšak, so všetkým treba začať v rozumnej miere. A preto budeme dnes riešiť iba úvod do kryptomien. Pokiaľ ste v tomto sektore noví, tak v tomto článku nájdete všetky potrebné linky a odkazy na články, ktoré vás naučia všetko o kryptomenách. Ak sa v kryptosvete nachádzate už nejaký čas, tento článok vám poslúži na zopakovanie si všetkých základných konceptov. Veď, ako sa hovorí, opakovanie je matkou múdrosti.

Všetko o kryptomenách v zopár odkazoch a linkoch

Jednoznačne najpodstatnejším zdrojom pre vás by mal byť tento článok: Všetko, čo potrebujete vedieť o kryptomenách. Nájdete v ňom veľa potrebných odkazov a linkov na články, kde sú vysvetlené základy ku všetkému, na čo si spomeniete (v spojení s kryptomenami). Pre urýchlenie vám však pomôžem. Nech sa páči, najpodstatnejšie články o kryptomenách:

V tomto kurze sa budeme často vyjadrovať o kryptomenách ako Bitcoin, Ethereum alebo Ripple. Preto je treba vedieť aj o nich to najpodstatnejšie. Tie najväčšie a najpodstatnejšie kryptomeny (z hľadiska obchodovanie ale takisto aj vplyvu na kryptomenový trh), nájdete tu:

Samozrejme, že by mohol zoznam ísť ďalej, avšak tieto kryptomeny sú najpodstatnejšie. V budúcich týždňoch sa budeme spolu venovať najmä týmto, ale vyskytnúť sa v analýze môžu pochopiteľne aj iné. Rovnako je však potrebné si predstaviť aj kryptomenové burzy. Návody k niektorým burzám uvádzam preto rovno nižšie:

Prečo to je ale podstatné?

Pretože pokiaľ chcete investovať, mali by ste vedieť do čoho (a cez koho) investujete. A to vždy! Zlá investícia je totižto iba tá, o ktorej nič neviete. Preto treba, aby ste kryptomeny poznali. K tomu by vám mal slúžiť aj tento článok.

A aj napriek tomu, že sa budeme učiť spoločne najmä obchodovať, tak budeme obchodovať hlavne kryptomeny (aj keď technická analýza sa dá aplikovať aj na iné aktíva). Preto je potrebné, aby ste o kryptomenách vedeli minimálne základy. Samozrejme platí, že čím viac budete vedieť, tým lepšie pre vás. Aspoň budete vždy vedieť, do čoho investujete a aké riziká sú s tým spojené.

Záver

Dnes je to trošku kratšia časť. Avšak informácii sa v jednotlivých článkov nachádza viac ako dosť. Pokiaľ teda môžete, určite dbajte na to, aby ste podrobne prešli všetky články. Pomôže nám to hlavne v budúcnosti, keď budeme posudzovať kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie, vyberať vhodnú investíciu pre každého individuálne alebo napríklad riešiť  volatilitu daných kryptomien.

Ak by ste mali akékoľvek otázky alebo nejasnosti, pokojne napíšte sem alebo do komentárov na Facebooku. Kým skutočne začneme s tradingom a základmi obchodovania, treba mať vybudované pevné základy o kryptomenách.

Čo čítať ďalej?

[HOT NEWS] Whitepaper kryptomeny Libra je vonku!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
T-rexSamotár Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Samotár
Guest
Samotár

Čo je to kryptomena?

T-rex
Guest
T-rex

Poopravim ze Gdax je uz davno Coinbasepro