Bitcoin môže masívne vzrásť
Bitcoin môže masívne vzrásť. Zdroj: Shutterstock.com/nuttapon averuttaman/Pincasso

Bitcoin sa dokázal počas posledných dní vyšplhať až na hranicu 21 250 dolárov, kde však narazil na silnú úroveň odporu. Či sa rast zastaví alebo bude pokračovať sa ukáže počas nasledujúcich dní. O slovo sa v prípade Bitcoinu opäť prihlásil populárny analytik so pseudonymom PlanB, ktorý sa preslávil vďaka modelu Stock-to-flow (ďalej len S2F). O jeho očakávaniach informoval kryptomenový portál DailyHodl.

Bitcoin môže explodovať

Analytik PlanB sa na svojom twitterovom účte podelil o svoju analýzu Bitcoinu. Vlajková kryptomena môže doslova explodovať a PlanB očakáva nárast o 4 689 %. Analytik ďalej tvrdí, že BTC sformoval dno na úrovni 15 500 dolárov, čo stavia krátkodobých držiteľov do výhodnej pozície.

Takýto je môj pohľad na Bitcoin. Dno sme vytvorili ešte počas novembra 2022 a bolo na úrovni 15 500 USD. BTC bude teraz rásť až do polovice roka 2024 a následne odštartuje ďalší rastúci trend v roku 2025. Halving vystrelí cenu na viac ako 32 000 dolárov a rastúci trend v roku 2025 dostane Bitcoin na magickú hranicu 100 000 dolárov,“ uvádza PlanB.

Analytik PlanB však očakáva omnoho viac. Ak sa potvrdia jeho slová, vlajková kryptomena môže narásť o viac ako 4 689 %, čo by znamenalo cenu 1 000 000 dolárov. Tento populárny analytik sa v minulosti preslávil najmä vďaka modelu S2F, ktorý bol však po páde BTC skritizovaný. Viac si môžete prečítať v našom článku: Populárny analytik PlanB čelí kritike za agresívne a hlúpe predikcie.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V čase písania tohto článku sa BTC obchodoval na úrovni 20 700 dolárov. O svoj pohľad na Bitcoin sa podelil aj ďalší populárny obchodník Peter Brandt, ktorý taktiež očakáva v krátkej dobre pokračovanie rastu. Ten sa podelil o svoju analýzu na portáli TradingView, kde má svoju vlastnú obchodnú sekciu.

Analýza BTC od Petra Brandta
Analýza BTC od Petra Brandta. Zdroj: TradingView

Neočakávam, že Bitcoin hneď teraz masívne vyrastie, ale určite sa bude postupne prepracovávať smerom nahor, až jedného dňa opätovne otestuje svoje historické maximum,“ uviedol Peter Brandt.

Čítaj ďalej: Investori, zbystrite pozornosť: známa kryptomena sa pripravuje na historickú udalosť