Constantinople je blízko – podarí sa tentoraz termín dodržať?

Novinky Hard fork Etherea by mal prebehnúť hladko
Hard fork Etherea by mal prebehnúť hladko. Zdroj: shutterstock.com/Lightboxx
BITmarkets BITmarkets

Constantinople, hard fork Etherea, ktorý mal nastať už v januári tohto roku, bol iba pár dní pred oficiálnym spustením presunutý. Stalo sa tak preto, že si vývojári tejto kryptomeny všimli obrovskú chybu v kóde, ktorú bolo treba okamžite odstrániť. Ako to ale vyzerá s Constantinoplom teraz? Príde opäť k miernej panike a presunu celého hard forku, alebo sú vývojári tento krát úplne pripravení?

Príprava na Constantinople

Hudson Jameson zo spoločnosti Ethereum Foundation si myslí, že tentokrát by mal hard fork Etherea úspešne prebehnúť.

„Verím, že všetko pôjde podľa plánov. Číslo bloku, kedy príde ku hard forku je už stanovené a všetko vyzerá byť pripravené.”

Konkrétne ide o číslo bloku 7 280 000. Vyťaženie tohto bloku by malo nastať niekedy v poslednom februárovom týždni (medzi 27. až 28. februárom). Všetci vývojári však veria, že tento hard fork bude úspešný.

Jameson sa takisto vyjadril, že akákoľvek príprava na hard fork, ako aj hard fork samotný vždy naučia celý tím a kryptosvet cenné lekcie.

Petersberg

Tak znie aktuálny návrh na úpravu a vylepšenie celkového hard forku a Constantinoplu samotného. Pomoc Petersbergu bola schválená koncom januára, kedy sa vývojári dohodli, že na Constantinople sa bude pokračovať ako dovtedy (aby nenastali rôzne zmätky). Rozdiel má byť iba v tom, že Petersberg bude pridaný v rovnaký deň a blok ako Constantinople. Jeho úlohou bude odstrániť EIP 1283 (bug odhalený v januári).

Martin Holst Swende, bezpečnostný technik pre Ethereum, sa vyjadril, že ľudia, s vážnym záujmom o Ethereum by mali veľmi dbať o zmeny (ktoré prinesú Constantinople a Petersberg). Či už ide o ťažiarov, investorov alebo traderov, tieto forky druhej najväčšej kryptomeny prinesú veľké zmeny.

Záver

Môžeme iba dúfať, že k danému hard forku už naozaj príde. Opätovné posunutie by totižto vyvolalo veľké pochybnosti o dôveryhodnosti celého Etherea. A to je presne to, čo kryptomeny v tomto bear markete vôbec nepotrebujú. Pochybnosti o druhej najväčšej kryptomene na trhu by naozaj mohli spôsobiť ďalší výrazný prepad.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
coindesk.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.