Coinbase zajtra oznámi dátum zalistovania Ethereum Classic

BITmarkets BITmarkets

Približne pre mesiacom sme vás na našom magazíne informovali, že jedna z popredných kryptobúrz – Coinbase – plánuje zalistovať do svojej ponuky Ethereum Classic (ETC). Napriek tomu, že dátum pridania ETC nebol pevne stanovený, všetko nasvedčuje tomu, že sa tak udeje v najbližších dňoch.

Ethereum Classic na Coinbase už 7. augusta?

V piatok popoludní vydala Coinbase stanovisko na svojom Twitter učte, kde oznamuje, že tím inžinierov úspešne dokončuje poslednú testovaciu fázu zalistovania Ethereum Classic, pričom predpokladajú, že testing by mal byť dokončený v utorok 7.8.2018. Je vysoká pravdepodobnosť, že počnúc týmto dňom umožní burza vklady pre ETC.

Coinbase sa k uvedenému zalistovaniu vyjadrila aj v blogu na svojej oficiálnej stránke. Z uvedených faktov vyplýva, že akonáhle bude testovanie dokončené, burza otvorí svojim klientom možnosť vkladu ETC na Coinbase Pro (predtým GDAX) a Coinbase Prime. Je dôležité poznamenať, že obchodovanie nebude povolené okamžite, nakoľko Coinbase zamýšľa vyčleniť 24 až 48 hodín na zrealizovanie prvotných vkladov tejto kryptomeny.

Mohlo by vás zaujímať: Burza GDAX včera zanikla, nahradí ju škaredý brat – Coinbase Pro

Obchodovanie bude dostupné najskôr pre Coinbase Pro a Prime

Napriek tomu, že Coinbase očakáva zalistovanie ETC doslova v najbližších hodinách, prehlásením, že pridanie Ethereum Classic môže byť posunuté na neskorší termín si necháva akési zadné vrátka. Burza tak robí predovšetkým kvôli deklarovanému dodržiavaniu transparentnej politiky voči svojim klientom. V minulosti sa totiž objavili dohady, že zamestnanci tejto spoločnosti disponovali internými informáciami (decembrové zalistovanie Bitcoin Cash), ktoré mohli využiť vo svoj vlastný prospech.

Burza taktiež uviedla, že na platformu Coinbase Consumer bude ETC zalistované neskôr. V oficiálnom stanovisku stojí:

„Coinbase Consumer zaradí nové aktíva (Ethereum Classic) do ponuky až vtedy, keď budú zalistované  na Coinbase Pro a Prime a vytvorí sa dostatočná likvidita. Očakávame, že k tomu dôjde približne 1-2 týždne po začatí obchodovania na Pro a Prime.”

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

O tom, že oznámenie o zalistovaní na veľké burzy má na dotknuté kryptomeny pozitívny dopad, sme sa už neraz presvedčili. Výnimkou nie je ani Ethereum Classic. Keď pred približne mesiacom oznámila burza Coinbase, že plánuje ETC pridať do svojej ponuky, zvýšila sa hodnota tohto digitálneho aktíva za 5 hodín o 25 %.

V čase zverejnenia oznamu, ktorý uvádzame v našom článku vyššie, zvýšilo ETC svoju hodnotu o 12 %, pričom jeho zobchodovaný objem sa takmer zdvojnásobil. Aktuálne sa tak v čase písania tohto textu obchoduje za približne 17,3 USD.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
ethereumworldnews.com
ccn.com
blog.coinbase.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.