6 tipov, ktoré vám pomôžu na burze

2
obchodovani na burze

Gamblujete na burze? Snažíte sa poraziť trh a zarobiť nejaké peniaze? Kryptomeny sú skvelý spôsob, ako získať „pár drobných“ navyše. S trochou šťastia môžete zarobiť tisícky eur mesačne. Najprv sa však musíte vzdelať a prijať nový spôsob myslenia.

Radí Mario Dianfreedomnode.com:

1. Poznajte trh

Predtým, než začnete obchodovať s kryptomenami, si o nich niečo zistite. Čítajte o ich histórii, sledujte novinky a trávte čas študovaním minulých, aj súčasných grafov.

Ak chcete investovať do novej kryptomeny, získajte informácie o jej užívateľoch. Aký ľudia ju používajú? Čo za danú menu nakupujú? Nenechajte sa uniesť davovým šialenstvom.

2. Majte plán

Predstavte si, že staviate dom. Nemáte žiadne plány od architekta, statický posudok, netušíte, koľko vás budú stáť tehly, cement, kachličky, lešenie… Čo myslíte, ako ten dom bude vyzerať, až stavbu dokončíte?

Keď investujete do kryptomien, vždy si vypočítajte, koľko peňazí môžete stratiť. Ak si za eurá alebo koruny nakúpite Bitcoin, považujte tieto peniaze za stratené. Berte to tak, ako by prestali existovať. Pomôže vám to byť menej vystresovaný/á v prípade, že sa kurz nemení podľa vašich predstáv.

Ak investujete určitý objem, mali by ste mať jasno v tom, aký profit chcete vytvoriť a koľko ste ešte ochotný/á stratiť.

Ešte dôležitejšie je nikdy neobchodovať bez stopky. Zaistíte si tak, že vaše obchody (takmer) nikdy neskončia vo vysokej strate.

3. Buďte trpezlivý/a

Mať plán je jedna vec, držať sa ho je vec druhá.

Trpezlivosť Bitcoin prináša. Neraz budete v pokušení prejsť na plán B (plán bullshit). Nakoniec však týmto spôsobom stratíte viac peňazí, než ak by ste nerobili nič.

Bitcoin je relatívne nestály, ale z dlhodobého hľadiska v podstate zvyšuje svoju hodnotu. Ak neobchodujete denne, vašou najlepšou stratégiou pravdepodobne bude sedieť na svojich minciach. Roky… Jedinou výnimkou môže byť náhla politická zmena v Európe, pri ktorej by bol Bitcoin (napríklad) postavený mimo zákon. V tom prípade je múdre predať svoje mince, vyčkať, než sa situácia upokojí a potom ich nakúpiť za lacnejšie.


Nedávajte všetko do kryptomien. Investujte časť peňazí do ťažby


4. Neveštite! Nemáte krištáľovú guľu

Nikto nevie spoľahlivo predpovedať krátkodobé zmeny kurzu na trhu. Nesnažte sa o to. Predať pred veľkým eventom a po ňom nakúpiť za menej sa nemusí vždy vyplatiť.

„Nikdy som nepoznal človeka, ktorý by bol schopný pravidelne predpovedať vývoj trhu.
Vlastne, nepoznám nikoho, kto by poznal človeka, čo to dokáže.“

Burtom Malkiel z knihy „Random Walk Down Wall Street“

Burton ďalej vysvetľuje:

„Moja lekcia o veštení je takáto: Nie len, že je nemožne uhádnuť, kedy je vhodný čas nakupovať, ale tiež nikdy neviete, kedy predať. Ak chcete predpokladať vývoj trhu, musíte sa trafiť dvakrát!“

Snažiť sa kúpiť lacno a predať draho je riskantné.

5. Zbavte sa emócií

V pohode ignorujte všetky ostatné body, ale tento prosím BERTE VÁŽNE!

Trh s kryptomenami stále kolísa a je krutý. Nie je jednoduché zbaviť sa emócií, keď vaša investícia padá rýchlejšie, než Felix Baumgartner. Stačí sa raz dostať do „toho stavu“ a všetky vaše plány a bezpečnostné opatrenia sú preč. Vtedy ste na dobrej ceste stratiť všetko. Je to ako snehová guľa. Vaše obchody budú horšie a horšie.

Keď uvidíte červenú od hora až dole, proste zavrite stránku s burzou a choďte za vašimi priateľmi. Premýšľanie nad zlými obchodmi vás iba viac vystresuje a určite vám nepomôže racionálne zhodnotiť situáciu.

Zo začiatku sa emóciám nevyhnete, no pamätajte. Až prvýkrát všetko stratíte, oprostí vás to od strachu a nabudúce sa už nedáte tak ľahko strhnúť. Veď, nie nadarmo sa hovorí, že najlepšie sa človek učí z vlastných chýb.

Dajte si pozor na emócie pri obchodovaní! O najnebezpečnejších emóciách sme napísali osobitný článok. Určite odporúčame prečítať ho.

6. Internet a sociálne siete

Nikdy nezaškodí stretávať ľudí, ktorí sa venujú kryptomenám. Komunikácia na sociálnych sieťach a fórach rozšíri vaše obzory, pomôže vám nájsť lepšie spôsoby odchodovania a možno získate prístup ku dôvernejším informáciám o trhu.

Kryptomagazin fórum prináša skvelú možnosť učiť sa od skúsenejších obchodníkov. Zaregistrujte sa tam a diskutujte na prehľadnej, profesionálne moderovanej platforme. Sledujte nás aj na facebooku, nech vám nič dôležité neujde.


Zdroj: freedomnode.com

 

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MatúšMario Dian Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Mario Dian
Guest

Dik za mention 🙂

Matúš
Guest
Matúš

Tú stopku čo spomínate v druhom bode, by som až tak vážne nebral pri kryptomenách…pri akciách áno, ale tunak sa hlavne HODLuje, čiže tá stopka by Vám to mohla pekne pokaziť, hlavne pri menách čo majú úplne šialené kurzy.