Starbucks nebude podporovať kryptomeny, blockchain však áno

BITmarkets BITmarkets

Jedným z primárnych cieľov Bitcoinu, respektíve kryptomien všeobecne, je stať sa plnohodnotnou náhradou fiatu. Teda, že si v budúcnosti budete môcť kúpiť napríklad kávu za 0,0003 BTC. Vzhľadom na to, že reťazec Starbucks experimentuje s blockchainom, by sa mohlo zdať, že sa takáto budúcnosť blíži rýchlo.

Bohužiaľ, opak je pravdou. Hoci nie je fámou, že najväčší reťazec kaviarní Starbucks plánuje zakomponovať blockchain do svojej novej platobnej aplikácie, na začiatku júla hovorca spoločnosti vyvrátil, že by sa plánovalo plošné prijímanie BTC v predajniach. Naopak, podľa jeho vlastných slov neverí, že by sa Bitcoin stal v budúcnosti skutočnou menou.

Mohlo by vás zaujímať: Tom Lee: Starbucks pomôže kryptomenám do mainstreamu

Platforma na konverziu digitálnych majetkov s podporou Starbucksu a ďalších

Zmätok spôsobilo prehlásenie ICE na newyorskej burze, v ktorom stojí, že plánuje vytvoriť globálnu platformu a ekosystém pre digitálne majetky. Má prezývku „Bakkt” a podľa prehlásenia ho má podporovať mnoho celosvetovo významných firiem ako Microsoft, BCG alebo práve Starbucks. Tejto správy sa následne chytili viaceré médiá, ktoré túto informáciu interpretovali trochu inak, než aká je skutočnosť. Napríklad, americká stanica CNBC vydala článok, ktorého titulok priamo naznačoval akési partnerstvo Microsoftu a reťazca Starbucks, ktoré by malo zákazníkom umožňovať platiť za svoje ranné kávy pomocou Bitcoinu.

Proti týmto tvrdeniam sa ohradil hovorca spoločnosti Starbucks so slovami, že reťazec zákazníkom neumožní použitie Bitcoinu pri nákupe svojho Frapuccina. Vysvetlil však, že spoločnosť je súčasťou zoskupenia, ktoré bude napomáhať vývoju aplikácie Bakkt. Tá má slúžiť na konverziu digitálnych majetkov na fiat – napríklad z BTC na doláre.

„V súčasnej dobe oznamujeme zahájenie obchodovania a konverzie Bitcoinu,” uviedol hovorca spoločnosti. K tomu však dodáva, že spoločnosť bude naďalej pokračovať v rozhovoroch so zákazníkmi a regulátormi ohľadom vývoja kryptomien.

Podľa oficiálneho tlačového prehlásenia spoločnosti Starbucks sa podľa možností a regulácií pokúsi o uvedenie Bitcoin futures. V prehlásení stojí:

„Ako súčasť prvotnej ponuky platformy Bakkt má v úmysle americká burza Intercontinental Exchange zahájiť predaj fyzických bitcoinových zmlúv spolu s fyzickým skladovaním od novembra 2018.”

Podmienkou je potom preskúmanie a schválenie kontrolným úradom CFTC.

Záver: Bitcoin alebo blockchain

S príchodom Bitcoinu (po ktorom nasledoval vznik mnohých ďalších digitálnych mien) sa hovorilo prevažne o tom, že práve krypto spôsobí vo svete revolúciu. V súčasnosti sa však zdá, že svetové podniky a svetové osobnosti uprednostňujú skôr blockchain, teda technológiu, na ktorej krypto stojí. Kryptomeny v súčasnosti slúžia predovšetkým ako majetok na obchodovanie na burze. To je však často mechanizmus slúžiaci na vybranie peňazí nutných pre podporu blockchainových projektov. Je teda možné, že hoci si v blízkej budúcnosti kávu za Bitcoin, Ethereum či Litecoin nekúpime, transakcie budú prebiehať pomocou blockchainu.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michal.

Zdroj:
cointelegraph.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI