[Správy] Coinbase otvorila bránu inštitucionálnym investorom, bude to impulz pre rast Bitcoinu?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Coinbase otvorila kryptobránu inštitucionálnym investorom • Hodnota Ehtherea stúpa – Do Enterprise Ethereum Alliance vstupujú EBay a Foxconn • Bitflyer overuje klientov, čo spôsobuje oneskorenie vkladov a výberov • Tron spáli 50 miliárd starých tokenov • Malware napadol 2,3 milióna používateľov BTC • Kórea spustila veľkú kontrolu kryptobúrz • GMO spustila nový ASIC GMO B3 s výkonom 33 TH/s • USA, UK a ďalšie tri štáty sa spojili v boji s kryptokriminalitou

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Správa dňa

Spoločnosť Coinbase spustila službu Custody na uľahčenie inštitucionálnych investícií na trhu s kryptomenymi pre investorov v USA a Európe. Coinbase Custody predstavuje súbor nástrojov zameraných na uľahčenie investovania pre inštitucionálnych investorov. Dôraz sa kladie na bezpečnosť, pretože nový cold systém prešiel hĺbkovým preskúmaním dizajnu a dôkladným penetračným testovaním. Custody v súčasnosti podporuje Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a Bitcoin Cash (BCH).

Okrem toho burza otvorila indexový fond, ktorý akceptuje investície v rozmedzí od 250 000 do 20 miliónov dolárov, čo jasne vystihuje zámery Coinbase. Viac sa dočítate TU: http://bitcoinist.com/ (v EN)

Ethereum v centre pozornosti

Ethereum sa v poslednej dobe stalo ako keby štartovacím polygónom pre nové projekty, ktoré po úspešnom štarte pretrhnú pupočnú šnúru a začnú žiť celkom iný život. Málokto si však uvedomuje, že jedným z kľúčových faktorov, ktorý udržiava Ethereum na vysokej úrovni, sú partnerstvá, ktoré sú vytvorené prostredníctvom Enterprise Ethereum Alliance.  Členmi aliancie sú napríklad spoločnosti Microsoft, Intel, BNY Mellon a JP Morgan a tento zoznam stále rastie. Potvrdením silného backgroundu Etherea je vstup spoločností EBay a Foxconn do tejto aliancie. Viac sa dočítate TU: https://cryptorecorder.com/  (v EN)

Bitflyer: Výbery sú oneskorené

Pri obchodovaní s virtuálnymi menami sa vklady a výbery považujú za hlavnú fázu prania špinavých peňazí. Na základe toho, že najvyšší japonský regulátor [FSA] vydal príkazy na zlepšenie podnikania šiestim kryptospoločnostiam, začala kryptoburza Bitfyer dôkladne overovať identitu svojich klientov. Z tohto dôvodu spoločnosť teraz prehodnocuje zoznam svojich zákazníkov a všetky vklady a výbery sú v súčasnosti skenované. Tieto opatrenia spôsobujú, že vklady a výbery sú spomalené. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Tron páli ERC20 tokeny

Pri spustení mainnet swapu 25. júna začala spoločnosť Tron migrovať svoje tokeny zo siete Ethereum do svojho mainnetu. Zároveň začal proces zničenia starých Tron tokenov ERC20, známy aj ako „burning”. V prvom kole ich bolo zničených takmer dve miliardy. Teraz spoločnosť Tron uverejnila snímku obrazovky s protokolom Etherscan, zobrazujúcu 49 491 130 776,584279 TRX, ktoré boli odoslané na adresu Ethereum: 0x0000000000000000000000000000000000000000. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Malware útoky na MacOS a Windows

Minulý týždeň McAfee Labs uviedol, že v prvom štvrťroku 2018 došlo k nárastu výskytu malware útokov o 629 percent.

Včera prebehol nový hijack útok na používateľov Bitcoinu (BTC). Napadnutých bolo 2,3 milióna cieľov. Zámerom útoku bolo dostať sa prostredníctvom schránok systému Windows k používateľským BTC adresám a následne ich vymeniť za wallet adresy útočníka.

Boli zaznamenané aj útoky na MacOS, ktoré sa zameriavajú na používateľov Slack a Discord. Podľa spoločnosti Verhoef útoky zamieňajú identitu administrátorov, alebo „kľúčových ľudí”, v komunikácii súvisiacej s kryptom. Potom zdieľajú „malé úryvky”, ktoré sťahujú a spúšťajú škodlivý binárny kód. Viac sa dočítate TU: https://cointelegraph.com/  (v EN)

Kórea: Kryptoburzy sú pod kontrolou

Dve juhokórejské agentúry – Kórejská komunikačná komisia (KCC) a Kórejská internetová a bezpečnostná agentúra (KISA) – oznámili že od pondelka 2. júla sa uskutočnia spoločné kontroly kryptobúrz. KCC a KISA budú skúmať porušenia práv na ochranu osobných údajov prevádzkovateľmi kryptobúrz a spolupracujúcich tretích strán. Sonda údajne skontroluje stav technických a administratívnych opatrení týkajúcich sa osobných údajov používateľov. Do kontroly budú zahrnuté aj zabezpečenie prístupu k osobným údajom, opatrenia proti falšovaniu, šifrovanie osobných údajov a ochrana pred škodlivým softvérom. Viac sa dočítate TU: https://cointelegraph.com/ (v EN)

GMO predstavila 7nm ASIC

Japonský internetový gigant GMO Internet Group oznámil v pondelok spustenie svojho nového Bitcoin ASIC modelu postaveného na 7nm procesore GMO72b. Nový ASIC GMO B3, rovnako ako jeho predchodca GMO B2, podporuje protokol SHA256 a môže ťažiť Bitcoin a Bitcoin Cash. Zatiaľ čo model B2 má hash rate 24 TH/s, model B3 má maximálny hash rate 33 TH/s. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/  (v EN)

Krimi  – Päť štátov sa spojilo v boji s kryptokriminalitou

USA, UK, Kanada, Holandsko a Austrália podpísali dohodu o kooperácii v boji proti kryptokriminalite. Nie je to prvý pokus o medzinárodnú koordináciu v boji proti kryptokriminalite. Už v apríli na stretnutí skupiny G20 žiadali niektoré krajiny nastavenie rámca takejto spolupráce. Viac sa dočítate TU:  https://news.bitcoin.com   (v EN)

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.