Čo by mohlo spôsobiť zánik Bitcoinu? Tu sú 3 (ne)možné scenáre

4

Rdšej vopred upozorním, že nejdem nikoho strašiť s tým, že Bitcoin zanikne, zomrie alebo ho niekto „zruší.“ Takéto veci sa riešia v kryptomenovom svete pomerne často. Bitcoin samotný mal zomrieť už stovky krát (podľa „odborníkov“). Ale stále je tu. Vlastne je na tom lepšie, než kedykoľvek pred tým-. Dnes jeho cena atakovala šialených 40 000 $ a Bitcoin stále

Zaujímavá diskusia na Twitteri

Dôvod, prečo sa touto témou zaoberáme je, že na Twitteri opäť vznikla zaujímavá diskusia o tom, čo by mohlo zničiť Bitcoin. Nikto nepovedal, kedy sa to stane (a či sa to stane), avšak Ryan Selkis sa prostredníctvom svojho Twitter účtu vyjadril, že si myslí, že Bitcoin by sa dal zničiť troma rôznymi spôsobmi.

Prvým z nich by mal byť 51 % útok zo strany štátov, vlád a politikov. V tomto prípade by mali Bitcoin zakázať na takej úrovni, že by mohlo dôjsť k rapídnemu poklesu používateľov a následnému útoku na sieť. Veľmi nepravdepodobný scenár.

Viete o tom, že titul najbohatšieho človeka zmenil majiteľa? Fanúšik Bitcoinu a DOGE sa stáva najbohatším človekom na svete! Bravó, Elon

Druhou možnosťou by mal byť pokus o zmanipulovanie veľkých ťažiarenských spoločností a poolov, ktoré by sa mali taktiež pokúsiť o 51 % útok. Prečo by to ale robili? Úplne si pokaziť svoj biznis kvôli tomu, aby „zničili“ Bitcoin? Ešte menej pravdepodobný scenár.

A poslednou možnosťou sú už často spomínané kvantové počítače. Dlhodobo sa hovorí o pravdepodobne najväčšej hrozbe pre Bitcoin práve zo strany kvantových počítačov. Tu nechám každého, nech si myslí o tejto možnosti (a pravdepodobnosti, že nastane) na individuálne posúdenie. Sú totižto ľudia, ktorí tvrdia, že kvantové počítače mať nikdy nebudeme a sú nereálne. Na druhej strane stoja ľudia, ktorí nielenže tvrdia, že kvantové počítače prídu, ale že dokonca sú už tu.

Zásadne pravidlo obchodovania kryptomien, ktoré by mal dodržiavať úplne každý!

Ako reagovala kryptomenová komunita?

Na daný Tweet reagovalo hneď niekoľko známych osobností, ktoré vyjadrili svoj názor. Zakladateľ a CEO burzy Binance CZ (Changpeng Zhao) si myslí, že aj keby ľudia na Bitcoin akokoľvek útočili, už sa im ho nepodarí zničiť. Má to byť kvôli tomu, že Bitcoin, blockchain a kryptomeny majú byť natoľko vpísané do hláv ľudí, že bude nemožné ich už odtiaľ dostať.

Reagoval aj Andreas Antonopoulos, Bitcoin expert a veľký podporovateľ, ktorý uviedol hneď niekoľko dôvodov, prečo sa Bitcoin nebude dať zničiť. Medzi jeho časté argumenty patrí, že ak by bolo možné Bitcoin zničiť, hacknúť alebo sa ho zmocniť, ľudia by to už urobili. Prečo? Pretože ten, komu by sa to podarilo, by rázom vlastnil majetok v hodnote 195 miliárd dolárov (aktuálny market cap Bitcoinu).

Bitcoinu sa takisto zastal aj Samson Mow, CSO spoločnosti Blockstream, ktorý na Tweet Ryana Selkisa reagoval nasledovne:

„Tak to nefunguje. Ak by sa aj Bitcoin podarilo zničiť, nasledovali by aj všetky ostatné kryptomeny. Nemyslím si však, že vaše spôsoby na zničenie Bitcoinu sú možné.“

Moderný finančný systém je na pokraji krachu! Ako dlho vydrží hyperinfláciu?

Záver

Či už má pravdu jedna alebo druhá strana, takéto debaty sa oplatí followovať už len kvôli tomu, že sa človek môže vždy dozvedieť kvantum nových informácii. Napríklad, samotný Andreas Antonopoulos opísal hneď niekoľko hlavných konceptov popritom, ako vysvetľoval, prečo sa Bitcoin nepodarí nikomu zničiť. Čo si však myslíte vy? Je to vôbec možné?

Môže podľa vás Bitcoin jedného dňa zaniknúť?

View Results

Loading ... Loading ...

A teraz si prečítajte našu najnovšiu analýzu Bitcoinu. Bude mať jeho rast vôbec nejaký strop? Mrknite, čo na to náš analytik:

ANALÝZA – Bitcoin prekonal 40 000 $ a pred sebou má najväčší rast v histórii!

Zdroj:
ambcrypto.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Libor

Kto by už len chcel zničiť Bitcoin a míňať na to čas, peniaze a energiu ? Jednoducho sa nebude masovo používať, a ostane to len zábavka pre fandov, tak ako to bolo pri jeho vzniku. Stačí na to globálny enviromentálny zákon o zavedení emisnej dane pre ťažbu PoW a je po „paráde“. Alebo si ťažiari PoW budú musieť zariadiť používanie alternatívnej ekologickej neemisnej energie, a tak isto bude po „paráde“. Kto by sa obťažoval s vymýšľaním technických útokov ? Vlády určite nie. Jedine ak kyberzločinci, aby si mohli ukradnúť nejaké Bitcoiny pre seba.

Andrej Nepoviem

Až na to, že Bitcoin môže fungovať aj cez PoS – vôbec nepotrebuje PoW!!!
V každom prípade, ak by začali štáty obmedzovať/zakazovať BTC, tak to bude mať veľký dopad (netvrdím, že až zničenie)!

PS: Najpravdepodobnejší scenár zničenia Bitcoinu je, že ho ľudia prestanú používať! Dôvody môžu byť rôzne, ale jeden z dôvodov je, že sa Bitcoin netransformuje (nebude kráčať s pokrokom) a ľudia prejdú na iné krypto.

DFS

Bitcoin lze zničit několika způsoby.. například tím, že vlády zakážou odesílání peněz přes noody v LN ( což jsou neregistrované přesuny peněz, na kterou nebudou mít noody licenci a může jít i o napomáhání praní špinavých peněz) Ale tímdle scénářem se zabývat nechci, protože je dost komplexní. Často slýchám,že poplatky v síti , jsou tak vysoké protože jde o pronájem nejbezpečnější sítě… Což je naprostý nesmysl a do BTC může investovat jedině tak jogurt.. Žádná banka nikdy nebude držet BTC, protože by museli být naprostí idioti… Ten problém je náchylnost k 51% útoku a dost se blíží tomu zmanipulování jednotlivých… Čítať ďalej

tibmattm

Žiadna banka nikdy nebude držat BTC?? 🙂 si ma teraz pobavyl 🙂 Prečítaj si tuto správu o pár rokov 🙂 aspoň sa poučíš! „NIKDY NEHOVOR NIKDY!“