elon musk predava vily lambo

Excentrický miliardár a futuristický vynálezca Elon Musk bol odmenený za svoju celoživotnú prácu. Stal sa z neho najbohatší človek na svete. Zatiaľ čo iba pred rokom sa hodnota jeho bohatstva odhadovala na “slabých” 27 miliárd dolárov, dnes je to už viac než $190 miliárd. Elon za tento rekordný rast vďačí hlavne svojej automobilke Tesla, ktorej hodnota rástla v roku 2020 rýchlejšie, ako Bitcoin.

Elona správa o tom, že vymenil Jeffa Bezosa na poste najbohatšieho človeka na svete, veľmi nezaujala. Twitterový účet Tesla Owners of Silicon Valley svetu oznámil novinku o novom najbohatšom človeku sveta

Elon sa iba začudoval nad tým, ako zvláštne to znie a dodal: “Späť do práce!”

Neskôr však na svojom Twitteri oznámil, ako plánuje využiť svoje enormné bohatstvo. Polovica pôjde na riešenie problémov tu na Zemi (globálne otepľovanie, závislosť na vyčerpateľných zdrojoch energie etc.) a druhá polovica, ako ina, na výstavbu kolónie na planéte Mars.

Elon nemá čas na dovolenky, drahé domy, jachty či autá. Neužíva si vymoženosti bohatých, jeho životom je práca.

Tesla – drak medzi automobilkami a najúspešnejšia technologická spoločnosť minulého roka

Z 80 $ sa Tesla v priebehu jediného roka prebojovala na súčasných 814 $. Mimochodom, podobne ako Bitcoin, aj Tesla robí prakticky každý deň nové historické maximum. Automobilka sa zhodnotenie svojich akcií vďačí skvelému roku 2020, kedy sa aj napriek pandémii a uzávierke tovární na niekoľko týždňov podarilo vyrobiť a predal pol milióna áut. Trhová hodnota spoločnosti sa pohybuje okolo 730 miliárd dolárov. To je podobné, ako kapitalizácia Bitcoinu!

Tesla
Akcie automobilky Tesla v poslednom roku

Medzi najúspešnejšie elektromobily sa radí Model Y a Model 3, ktoré tvoria väčšinu predaných vozidiel. Drahšie Model S a Model X sa už netešia takej obľube. To sa však možno čoskoro zmení. Tesla totiž momentálne modernizuje výrobné linky pre tieto elektromobily. Po obnovení výroby sa mžeme tešiť na nový, vylepšený Model S s lepším dojazdom, výkonom a vynovenou elektronikou.

Tesla aktuálne tvrdo pracuje na zrýchlení výroby svojich elektromobilov. Vo výstavbe sú momentálne štyri továrne Gigafactory:

  1. Nevada
  2. Šanghaj
  3. Berlín
  4. Texas

Texaská gigafactory je o to dôležitejšia, že sa v nej budú vyrábať dlho očakávané kamióny Tesla Semi, ktoré spôsobia revolúciu v segmente prepravy.

SpaceX – najúspešnejšia vesmírna spoločnosť histórie s veľkými plánmi do budúcnosti

Elon musk však nevytvoril jednu,a le hneď dve multi miliardové spoločnosti. SpaceX je dokonca staršia, než Tesla a spôsobuje revolúcie v spôsobe, akým dobývame vesmír. Všetky vesmírne agentúry a súkromné firmy používajú rakety na jedno použitie. Je to ako používať lietadlá, ktoré po prvom použití zošrotujete. Samozrejme, že prístup do vesmíru je preto veľmi drahý.

SpaceX má ako jediná entita na svete raketu, ktorá sa dá čiastočne použiť niekoľkokrát. Lety do vesmíru pomocou Falcon 9 a Falcon Heavy sú preto podstatne lacnejšie. SpaceX momentálne pracuje na výrobe revolučnej Starship, ktorá bude plne znovu použiteľná a poskytne tak rekordne nízke ceny pre preprave materiálu a ľudí na obežnú dráhu, či k Marsu. Cieľom SpaceX je postaviť prvú kolóniu mimo Zeme, na planéte Mars.

Ak ste to ešte nevideli, určite si pozrite záznam z prvého testu Starship. Je Sˇu to dychberúce zábery a veľkolepá explózia na konci:

Pozrite sa na epický let a výbuch prototypu Starship SN8 od Elona Muska

Elon okrem toho založil množstvo ďalších futuristických spoločností.

  • Neuralink: vývoj mikročipu do mozgu, ktorý umožní pripojiť sa priamo na internet a ovládať elektrniku myšlienkami
  • The Boring Company: Vývoj nových techník na kopanie lacných a kvalitných tunelov
  • OpenAI: Open-source software na vývoj Umelej Inteligencie
  • Solar City: V súčasnosti už časť Tesly, vývoj solárnych panelov, ktoré vyzerajú ako normálna strecha

Elon Musk – Fanúšik kryptomien

Elon Musk je geniálny vynálezca a podnikateľ, no potenciál vidí aj v kryptomenách. Raz za čas tweetne o Bitcoine, alebo o jeho obľúbenom Dogecoine. Vždy je okolo toho veľký poprask. Jeho predvianočná séria tweetov sa natiahla na osem častí. Elon v nich vyjadril nadšenie nad rastúcou hodnotou Bitcoinu a ako inak, spolenul aj milovaný DOGE.

Iste sa neurazí, ak ho označíme za fanúšika kryptomien.

Čo všetko Elon popísal o kryptomenách? Mrknite na tento článok. Spomenuli sme v ňom aj najzaujímavejšie odpovede od ďalších vplyvných ľudí:

Nákup BTC za $100 miliárd? Elon Musk by to mohol mať za týždeň

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance