Z ARCHÍVU – Čo ak sa Bitcoin ešte ani len nedostal do bull marketu?!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

EDIT/ Tento článok sme publikovali počas hypu v roku 2019 tesne po tom, čo bitcoin dosiahol svoje high na hladine 14 000 $. Bitcoin následne po zvyšok roka pokračoval v prepade a až v januári 2020 začal vykazovať známy rastu. Teraz zápasí s hladinou 10 000 $, všetko vyzerá dobre a tešíme sa na veľký bullrun. Ale čo ak žiaden nepríde?

Prečítajte si tento článok a skúste sa zamyslieť.

Veľmi kontroverzný názor. Najmä potom, aký parabolický rast sme zažili v posledných týždňoch (zhruba od začiatku apríla) znie táto teória pomerne šialene. Avšak pri Bitcoine, rovnako ako pri iných investíciách treba vždy poriadne zvážiť všetky uhly pohľadu. A aj preto sa dnes pozrieme na 3 dôvody, ktoré by mohli naznačovať, že bull market Bitcoinu sa ešte nezačal a že môžeme čakať ešte poriadne nízke ceny.

1.Sentiment je prestrelený – chamtivosť na ATH

Jeden z typov analýz (sentimentálna analýza) aktuálne naznačuje, že okolo Bitcoinu je prílišný rozruch. Dalo by sa dokonca povedať, že ide o hype, ktorý nás vyhnal až takto vysoko. Ľudia sú extrémne optimistickí ohľadom Bitcoinu (zhruba tak, ako boli aj v roku 2017). Problémom však je, že ide naozaj o extrém. To naznačuje potenciálne veľký risk (najmä voči korekcii).

Ľudia v tomto svete začínajú byť až arogantne a alarmujúco presvedčení o tom, že Bitcoin sa už nikdy nemusí dostať na hladinu 5 000 dolárov. Niektorí dokonca tvrdia, že sa už nemusíme pozrieť ani pod 10 000 dolárov. No a práve v tom je tá hrozba.

Pri tomto názore sa stačí pozrieť iba na slová Jima Rogersa, človeka s hodnotou majetku cez 300 miliónov dolárov a svetoznámeho investora do zlata.

„Pokiaľ všetci rozmýšľajú tak isto, niekde nastala chyba. Vždy sa preto pozrite aj na druhú stranu mince. Určite stojí za preskúmanie.”

No a presne to robím aj ja teraz. Tým, že sú všetci presvedčení o tom, že Bitcoin môže ísť odtiaľto len hore, skúsme sa zamyslieť nad možnosťou, že by jednoducho nešiel. Čo by sa stalo potom?

2.Chýbajú failed rallies

Failed rallies (neúspešný rast) je situácia, kedy potom, čo sa aktívum dostane na maximálne low (najnižšiu hodnotu), tak začne rapídne stúpať. Avšak ide o neúspešný rast, kedže je ihneď pohltený poriadnou korekciou, ktorá vráti cenu takmer na tú istú hladinu, aká bola pred rastom.

To sa napríklad udialo počas bull marketu 2015 až 2017 na Bitcoine. Avšak teraz sa také niečo nedeje. Bitcoin zatiaľ iba vyletel hore a výrazná korekcia smerom dole sa nedostavuje. Aj kvôli tomu sa treba mať veľmi na pozore, pretože aktuálne sa môžeme nachádzať v prvej polovičke failed rally.

3. B–Waves alebo Bear market rallies

B–Wave je súčasťou Elliott Waves Theory (Teória Elliottových vĺn). Mnoho traderov označuje B-Waves ako fake rallies, bull traps alebo raj pre špekulátorov. Čo by bolo na tom ale také zle? No problémom je, že Elliott Waves Theory očakáva po 5 vlnovom raste (12345) korekciu (ABC). A práve B-Wave je momentom počas korekcie, kedy sa ceny hýbu smerom nahor, avšak celkovo sa korekcia ešte neskončila a nenašla dno.

To by malo prísť až potom, čo sa ukončí vlna C, ktorá sa ukončí nižšie, ako prvá vlna celej korekcia (nižšie ako vlna A). Presne takáto situácia B-Wave rally už predtým nastala počas korekcie v roku 2014. Rovnaké veci sa však stali aj pri zlate, akciových trhoch alebo iných aktívach. Určite by tak nešlo o niečo výnimočne.

Takže aktuálne low, ktoré sme videli (okolo levelu 3 100 dolárov) nemusela byť najnižšia suma, na ktorú sa dostaneme. Ak by sme naozaj neboli v bull markete, ale iba v B-Wave alebo Bear market rally, tak by sme sa mohli dostať až pod 2 000 dolárov (na level 1 700 dolárov, ktorí je pre mnoho traderov akýmsi zlatým grálom, zatiaľ). Ja viem, teraz ma určite máte chuť ukrižovať, kedže pri 11 000 dolároch hovorím o tom, že sa Bitcoin dostane pod 2 000 dolárov. Stačí len, aby ste si pozreli nasledujúce video. Nemusíte tomu uveriť, riadiť sa ním alebo investovať na základe neho. Ale aspoň si ho vypočujte.

Čo čítať ďalej?

Tether od piatku vytlačil ďalších 100 miliónov USDT – USDC pridalo 19 miliónov dolárov

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.