Circle Invest - konkurencia Coinbase vydala beta verziu.
Circle Invest - konkurencia Coinbase vydala beta verziu. Zdroj: shutterstock.com/PixieMe

Popularita kryptomien rastie závratným tempom aj napriek tomu, že sa trh momentálne hýbe opačným smerom. Dennodenne sa objavujú nové projekty, ktoré majú za cieľ zlepšiť kryptosvet, blockchain, ale aj využitie jednotlivých kryptomien. Jedným z takýchto projektov by mala byť aj  aplikácia Circle Invest.

Konkurencia pre Coinbase

FinTech start-up Circle Invest, ktorý má byť kryptomenovou investičnou aplikáciou, pred pár dňami zahájil beta verziu. Dňa 6.marca boli oficiálne rozposlané pozvania ku stiahnutiu danej aplikácie ľuďom, ktorí boli zaregistrovaní na čakacej listine. Aplikácia je zatiaľ dostupná na stiahnutie iba obyvateľom USA.

Circle Invest má poskytnúť prístup ku Circle Trade, ktorá je akousi platobnou bránou. Tá bude bez vstupných poplatkov a bude poskytovať aktuálne informácie o trhu, ale aj stav zákazníkovho portfólia. V beta verzií sa zatiaľ nachádzajú kryptomeny ako Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, LitecoinEthereum Classic. Ripple sa zatiaľ v beta verzii nenachádza, avšak pri oficiálnom spustení by mal byť zalistovaný.

Circle Invest má byť jednou z mnohých platforiem, ktoré by mohli vytvoriť konkurenciu pre Coinbase. Spolu napríklad s Robinhoodom, by mali vytvoriť na Coinbase tlak hlavne na americkom trhu, kde sa Coinbase zatiaľ teší veľkej popularite.

Vstup takmer pre všetkých

Jednou z veľkých výhod Circle Invest je nízka počiatočná investícia. Tá je totižto iba na hranici 1 doláru. Pre investorov plánujúcich kúpiť si kryptomeny za väčšie finančné prostriedky, Circle Invest povoľuje investície až do 10 000 dolárov za týždeň.

V beta fáze však obchodovanie spustené ešte nie je. Vývojári ale sľubujú, že obchodovanie bude umožnené už v najbližšej fáze. Presný dátum stanovený zatiaľ nie je. Tím sa ale vyjadril, že k oficiálnemu spusteniu aplikácie by malo prísť určite do konca roku 2018.

Záver

Aj keď bola spustená zatiaľ iba beta verzia, Circle Invest určite ide správnym smerom. Čas však ešte ukáže, či sa tejto spoločnosti podarí vytvoriť dostatočný tlak na Coinbase, poprípade ho možno v USA zosadiť z trónu.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku

Zdroj:
ccn.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance