Čína zakázala kryptomeny, avšak vytvára svoj vlastný NFT trh!
Čína zakázala kryptomeny, avšak vytvára svoj vlastný NFT trh! ,zdroj: www.shutterstock.com/VoarCC

Vláda v Čínskej ľudovej republike nechce, aby jej zákaz kryptomien spôsobil to, že sa krajina ocitne v úplnej izolácii. Avizuje, že neplánuje zaostávať v NFT „boome“!

Čína plánuje načrtnúť akúsi imaginárnu čiaru medzi kryptomenami a nezameniteľnými tokenmi (NFT). Urobí to v podstate rovnakým spôsobom, akým to urobila pri úsilí o digitálnu menu centrálnej banky. V krajine si jednoducho neželajú, aby to poškodilo miestny NFT trh, ktorý má obrovský potenciál.

Mohlo by ťa zaujímať: Polygon (MATIC) čaká ďalší týždeň dlhodobo očakávaný update – čo sa zmení

NFT budú pod kontrolou vlády

„Blockchain-based Service Network (BSN)“ je vládou podporovaný blockchainový projekt v Číne. Developeri pracujú na infraštruktúre, ktorá by podporovala rôzne startupy, firmy či jednotlivcov pri budovaní platforiem a aplikácií na spravovanie nezameniteľných tokenov.

Projekt, ktorý sa oficiálne nazýva BSN-Distributed Digital Certificate (BSN-DDC), má za cieľ podporiť nasadenie „nekryptových NFT“ ponúkaním rozhraní na programovanie aplikácií pre vývoj používateľských portálov a aplikácií, kde by bola domáca fiat mena jediným spôsobom platby.

Yifan He, generálny riaditeľ spoločnosti BSN, zdôraznil, že „NFT nemajú v Číne žiadne právne problémy, pokiaľ sa nepoužívajú s kryptomenami, ako napríklad BTC. Nadchádzajúca infraštruktúra bude využívať otvorený a vládou overený blockchain.“

„Verejné reťazce nemôžu byť v Číne legálne prevádzkované. Na hosťovanie všetkých NFT v Číne je zúfalo potrebná dôveryhodná a nízkonákladová infraštruktúra. Bez vyhradenej celoštátnej infraštruktúry NFT môžu byť tokeny nasadené iba v „nespoľahlivých“ súkromných reťazcoch v krajine,“ dodal výkonný riaditeľ.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Tokeny sa budú dať kúpiť jedine za fiat menu!

Umožnením centralizovaného subjektu riadiť infraštruktúru a zasahovať v prípade nezákonnej činnosti plánuje spoločnosť Red Date vytvoriť NFT platformu, ktorá je v súlade s pravidlami. Musí byť taktiež úplne oddelená od kryptomien, inak ju vďaka tamojším zákonom čakajú problémy.

Yifan He ďalej poznamenal, že Red Date spolupracuje so všetkými partnermi projektu DDC, aby bola sieť čo najtransparentnejšia a zároveň zostala v súlade s čínskymi nariadeniami a zákonmi. Všetky poplatky v sieti BSN-DDC sa budú platiť fiat peniazmi.

„Budeme poskytovať služby NFT spoločnostiam, napríklad aj v Hong Kongu. To znamená, že ak existuje nejaký medzinárodný obchod zahŕňajúci vydávanie NFT v Číne, určite sa môže využiť sieť BSN-DDC aj na medzinárodné transakcie.“

Čítaj ďalej: Alf Protocol – ako funguje nový decentralizovaný finančný ekosystém na Solane, ktorý skúma DeFi 3.0?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre