Bitcoin dosiahol vyššie minimum. Zdroj: Shutterstock.com/K.unshu

Bitcoin stále pokračuje v klesajúcej vlajke a napriek krátkodobému rastúcemu minimu nepotvrdil reverziu dlhodobého trendu. Cena sa nachádza v krátkodobom rastúcom legu, ktorý je ale súčasťou dlhodobej korekčnej štruktúry. Akú hladinu musí BTC prekonať, aby sme mohli uvažovať nad dnom korekcie?

BTC vytvoril rastúce lokálne minimum na hladine 41 780 $. Dlhodobé minimá však klesajú a to isté platí aj pre dlhodobé maximá. Na to, aby sme mohli uvažovať nad prerazením korekčnej štruktúry, musí cena preraziť 45 700 $. Táto hladina predstavuje rezistenciu vlajky a navyše sa tam nachádza aj predošlá významná hladina supportu.

Bitcoin vytvoril vyššie minimum
Bitcoin vytvoril vyššie minimum. Zdroj: TradingView

Začiatočník? Nevadí! V našej VIP skupine sa okrem prvého nákupu kryptomien naučíš ziskovo obchodovať na burze a staneš sa profesionálnym obchodníkom. Čaká ťa viac ako 15 kurzov a 200 hodín vzdelávania. Navyše v rámci členstva získaš kompletný prístup k 50 analýzam a všetkým našim otvoreným obchodom. To všetko len od 40 EUR na mesiac. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Prečítaj si tiež – Shiba Inu analýza – odraz od kľúčového supportu spôsobil rast 30 % len za 3 dni

Bitcoin stále tesne nad hlavným supportom

Cena v prvom rade potrebuje rešpektovať hladinu supportu na cca 40 000 $. Ak by sa jej to nepodarilo, skĺzla by do predošlej akumulačnej zóny od 30 000 $ do 40 000 $ a na fázu skutočného rastu by sme si museli počkať značne dlhšie. V takomto prípade by sme prvú supportnú hladinu hľadali na zhruba 37 000 $.

Ak však Bitcoin bude pokračovať bokom a podarí sa mu vytvoriť dlhodobejšie rastúce alebo rovnaké minimum práve na tomto supporte, tak je možné, že nakoniec prerazí aj rezistenciu vlajky. Po prerazení zásadne nemusí ísť hneď do rastu, ale aspoň budeme vedieť, že sa nachádzame v akumulačnej zóne po korekcii.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin analýza – dosiahla cena absolútne dno korekcie na hladine 40 000 $?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance