Token NEAR dosiahol nové all time high
Token NEAR dosiahol nové all time high,zdroj: www.shutterstock.com/SatheeshSankaran

Natívny token protokolu NEAR dosiahol svoje nové historické maximum a prekonal tak hranicu 20 dolárov. Hlavný tím tohto projektu oznámil nové kolo financovania vo výške 150 miliónov USD vedené fondom rizikového kapitálu Three Arrow Capital!

Okrem iného projekt podporili aj Andreessen Horowitz, Alameda Research, Dragonfly Capital či ďalší investori.

Mohlo by ťa zaujímať: Miliardár Jeff Gundlach varuje pred recesiou v roku 2022 – neodporúča nakupovať Bitcoin!

NEAR prilákal investorov!

Tím projektu NEAR použije svoje nové získané investície na urýchlenie masového prijatia Webu 3.0 prostredníctvom financovania ekosystémov. Peniaze budú smerovať aj do rozvoja regionálnych centier a marketingového úsilia tohto perspektívneho projektu.

Podľa tlačovej správy od spustenia hlavnej siete vo štvrtom kvartáli roku 2020 protokol spracoval viac ako 70 miliónov transakcií z 2,3 milióna adries.

Takisto sa ešte najmenej dva investorské fondy verbálne zaviazali poskytnúť likviditu novým projektom DeFi poháňaným protokolom NEAR.

NEAR token, samozrejme, zareagoval pekným nárastom na správy o nových „prilákaných“ investíciách. Jeho cena sa za posledný týždeň zvýšila o viac ako 50 %. Aktívum podľa Tradingview dosiahlo maximálnu úroveň 20,35 USD.

V čase písania tohto článku sa token obchoduje na úrovni 18,87 USD.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Pár slov o projekte

NEAR Protocol je open source vysoko výkonná platforma, ktorá využíva smart kontrakty na vytváranie decentralizovaných aplikácií (dApps).

Tento projekt vytvorili ruskí programátori Alexander Skidanov a Ilya Polosukhin. Práce na projekte sa začali koncom roka 2018. Odvtedy sa tím rozrástol na päťdesiat ľudí a momentálne ho tvoria vývojári z Facebooku či Google ako aj mnohí finalisti rôznych medzinárodných súťaží v programovaní. Dvaja členovia tímu dvakrát vyhrali majstrovstvá sveta v programovaní (na svete je deväť takýchto ľudí). Takmer všetci členovia tímu sú z Ruskej federácie a krajín bývalého ZSSR.

Počas NEAR ICO, ktoré sa konalo v auguste 2020 na CoinListe, sa predalo 120 miliónov NEAR tokenov (12 % z celkovej ponuky 1 miliardy) za cenu 0,30 USD. Kryptomena sa momentálne nachádza na 18. mieste v rebríčku a už dokázala prekonať také mince ako napríklad Litecoin či UniSwap. Trhová kapitalizácia je momentálne 11 miliárd USD.

Čítaj ďalej: Burza eToro so zaujímavou novinkou – spúšťa inteligentné portfólia pre metaverzových investorov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre