Mexický miliardár ľuďom odporúča nakupovať Bitcoin
Mexický miliardár ľuďom odporúča nakupovať Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, Allexxandar

Ako znie novoročná rada od tretieho najbohatšieho Mexičana? Miliardár Ricardo Salinas Pliego všetkým odporúča, aby sa čo najskôr odklonili od štandardných mien a nakúpili Bitcoin.

Miliardár odporúča nakupovať Bitcoin

Tretí najbohatší Mexičan, Ricardo Salinas Pliego, natočil počas Vianoc novoročný odkaz, v ktorom všetkým fanúšikom odkazuje, aby sa odklonili od fiatových mien a dali prednosť Bitcoinu.

„Nebuďte žiarliví, verte si a kúpte si Bitcoin“, odkazuje miliardár.

Populárny Mexičan má na svojom twitterovom účte až 957 200 sledovateľov, ktorým vo videu odkázal tieto rady a na záver ich požiadal, aby jeho príspevok zdieľali ďalej.

„Vyhýbajte sa fiatovým peniazom. Či už je to dolár, euro alebo jen – všetko je to rovnaké. Sú to falošné peniaze vyrobené z papierových lží. Centrálne banky ich vyrábajú viac ako kedykoľvek predtým. Investujte do Bitcoinu.“

Prečítaj si tiež: Prežije DOGE ďalší rok? Billy Markus hovorí o internom boji v komunite!

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Nie je vôbec žiadnym prekvapením, aký postoj zaujal Salinas voči Bitcoinu. Najväčšiu kryptomenu propaguje už od roku 2013. Odvtedy si do svojho životopisu udáva, že je iba mexickým podnikateľom a hodlerom Bitcoinu.

Salinas tvrdo pracoval na tom, aby sa druhá najväčšia mexická retailová banka Banco Azteca, stala prvým veriteľom v krajine, ktorý bude obchodovať s BTC.

Mohlo by ťa zaujímať: Charles Hoskinson sa vyjadril, aké sú hlavné ciele ekosystému Cardano pre rok 2022

Mexičan však zostal sklamaný. Jeho ambiciózne plány skončili potom, čo mexická centrálna banka uviedla, že Bitcoin nie je zákonnou menou a jeho používanie vo finančnom systéme je zakázané. Guvernér Alejandro Diaz de León Bitcoin odmietol a dodal, že najväčšou prekážkou je vysoká volatilita.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance