Baníci akumulujú BTC
Baníci akumulujú BTC. Zdroj: Shutterstock.com/SPF

Nové údaje ukazujú, že ťažiari Bitcoinu hromadia viac mincí, ako kedykoľvek predtým za posledných päť mesiacov. To by mohol byť nový signál, že súčasné ceny nie sú na predaj.

Analytická spoločnosť Glassnode, ktorá analyzovala svoj indikátor čistej pozície baníkov 11. januára, odhalila to, čo populárny twitterový účet Bitcoin Archive opísal ako „masívne“ hromadenie ťažiarov.

Ťažiari neprejavujú žiadnu túžbu predávať BTC

Cena Bitcoinu môže tento rok sklamať spotových obchodníkov, ale dlhodobí účastníci trhu nie sú znepokojení.

Okrem ostrieľaných hodlerov teraz nie sú výnimkou ani ťažiari, ktorí v prvých dvoch týždňoch roku 2022 značne zvyšujú svoje držby BTC.

Akumulácia baníkov
Akumulácia ťažiarov. Zdroj: Bitcoin Archive/ Twitter

Za posledných päť dní sa do kníh ťažiarov dostalo každý deň viac ako 5 000 BTC. Akumulácia v skutočnosti prebieha už od novembrových rekordných 69 000 USD.

Ďalšie údaje z on-chain analytickej služby CryptoQuant poukázali na rozsah, v akom ťažiari získali späť svoje bitcoiny od májového prevratu v Číne.

Celkové rezervy BTC boli k pondelku 1,859 milióna BTC. To je najviac od výrazného zníženia na konci roka 2020 po tom, čo pár BTC/USD prekonal svoje predchádzajúce historické maximá z roku 2017.

Rezervy baníkov
Rezervy ťažiarov. Zdroj: CryptoQuant

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – JPMorgan prieskum – iba 5 % verí, že Bitcoin dosiahne 100 000 $ v roku 2022

Najťažší holding od vlaňajšieho januára

Keď sa vrátime k hodlerom, podiel ponuky bitcoinov, ktorú dlhodobí investori považujú za stratenú alebo zavrhnutú, tento týždeň dosiahol jednoročné maximum. Potvrdzujúc presvedčenie hodlerov, 7,27 milióna BTC je teraz mimo trhu – možno navždy.

Metrika tiež zaznamenala v lete dno vďaka narušeniu cien spôsobenému čínskym zákazom ťažby. Na rozdiel od toho, Glassnode ukazuje, že trend akumulácie sa zrýchľuje od 69 000 dolárov.

Držané a stratené mince BTC
Držané a stratené mince BTC. Zdroj: Glassnode

Prečítaj si tiež – Dosiahne Bitcoin konečne hodnotu 100 000 USD a aký bude rok 2022 pre kryptomeny?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre