Čínske mesto investuje 1,5 miliardy dolárov na podporu blockchainových projektov

Novinky Toto čínske mesto investuje obrovské peniaze do rozvoja kryptomien
Toto čínske mesto investuje obrovské peniaze do rozvoja kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/Weiming Xie
BITmarkets BITmarkets

Nanjing, hlavné mesto Jiangsu investuje do verejných blockchainov a ich rozvoja. Hlavné mesto tejto čínskej provincie vytvorilo blockchainový investičný fond v hodnote 1,5 miliardy dolárov.

Je vidieť že Čína nechce zaostávať, a tak sa teda Pekingská aliancia, Zhongguancun
industry spojila s Nanjing , aby spoločne spustili tento investičný fond vo výške 1,5 miliardy
dolárov. Tento projekt zároveň podrobne sledujú vysokopostavení vládni úradníci a zástupca tajomníka komunistickej strany Luo Qun.

Zmenila Čína svoj postoj voči kryptomenám?

Čína má ozaj zaujímavý postoj ku kryptomenám.Len pred rokom Čína zakázala všetky ICO a nedávno opätovne potvrdila svoj post tým, že pôjde po takzvaných zahraničných ICO. Čína si jednoducho chce vytvoriť svoje vlastné kryptomeny, ktoré bude mať pod kontrolou a zároveň tak zabráni odlivu kapitálu z vlastného štátu.

Je ale jasné, že čínska vláda zmenila svoj postoj voči kryptomenám a začala spolupracovať s blockchain alianciou. Konečne si aj táto krajina začína uvedomovať obrovský potenciál blockchainu a jeho využitia.

Zatiaľ boli vybrané dva projekty pre tento fond

UDAP a TokenX sú údajne prvými príjemcami tohto fondu. Zatiaľ čo TokenX ostáva naďalej tajomstvom. UDAP má vlastnú stránku, kde si môžete prečítať whitepaper a zakúpiť ich tokeny ktoré bežia na ERC-20 platforme.

Ninjing by chcelo docieliť aj to, aby tieto spoločnosti presunuli svoje pôsobenie na územie Ninjing city. Takto by docielili absolútnu kontrolu nad projektom, ako je v Číne zvykom.

Predseda Zhongguancun industry hovorí o nových technologických objavoch

Yuandao, verí že priemysel prijme novú technológiu a zároveň to otvára nové miesta pre technologické objavy. Je len otázka času, kedy blockchain nahradí zastaralú technológiu. Na podujatí sa podpredseda pre výskum internetu v Tsinghua Wang Xiaohui rozhodol, že zlúčenie blockchain technológie a priemyslu je nevyhnutným krokom pre Čínu.

Toto je pre nás významný krok, ale stále sme len na začiatku, preto budeme pozorne sledovať vývoj blockchainu aj naďalej.

Záver

Čína bola už v minulom roku svetovým lídrom v počte zákazov súvisiacimi s blockchainom (255), po ktorej nasleduje USA (91). Je skvelé vidieť že, aj Čína objavila obrovský potenciál blockchain technológie.No zároveň nám to príde ako absolútne ignorovanie samotnej myšlienky kryptomien a decentralizácie. Čo by na to povedal asi Satoshi Nakamoto? Každopádne, stále to zapadá do nášho konceptu, že kryptomeny sa raz stanú súčasťou každodenného života.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj: ccn.com