Bitcoin útočí na 8000 $ – pokoríme osemtisícovku?

BITmarkets BITmarkets

Včera som písal o tom, že Bitcoin do siedmich dní prerazí rezistenciu na 8 000 $. Neprešiel ani deň a už tu máme prvý pokus o pokorenie tejto hranice! Je fajn v priamom prenose sledovať pokusy trhu o otočenie pol-roka trvajúceho klesajúceho trendu. 

Je nutné dodať, že ide už o tretí pokus. Pri prvom sme sa z dna na 6 000 $ behom dvoch týždňov vyšplhali až na 12 500 $. Nasledoval ďalší pád na 6000 $ a bull run na 10 000 $. A samozrejme, všetci máme v živej pamäti posledný prepad na 6000 $ a mesačnú stagnáciu na tejto úrovni. Tú presne pred týždňom ukončila pumpa, ktorá do trhu vdýchla život a dnes? Dnes sme sa dostali na veľmi dôležitú technickú úroveň.

graf btc-usd bitfinex

ilustračný obrázok

Dostaneme sa ešte dnes nad 8 000 USD?

Faktom je, že na pokorenie “osemtisícovky” je asi trochu priskoro. Technická analýza skôr naznačuje konsolidáciu v intervale 7 700 $ – 8 000 $ a prekonanie tejto hranice príde neskôr tento týždeň. Druhou možnosťou je návrat do predchádzajúcej konsolidačnej zóny.

Nakoniec ešte prikladám včerajšiu analýzu páru USD/BTC z nášho obchodného webu Trading11:

h6-230718-fin-t11Na tej dnešnej už pracujeme a mala by byť naozaj zaujímavá.

Čo si myslíte vy?

Každopádne, čo si o súčasnej situácii myslíte vy? Prekoná Bitcoin 8 000 $ alebo bude niekoľko dní konsolidovať pod touto hranicou? Alebo očakávate ďalší veľký dump? Vaše názory môžete napísať do komentárov pod článkom.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: