Antivirus

Antivírusová spoločnosť Avast sa môže pochváliť, že zvýšila za posledné tri kvartály medziročný prevádzkový zisk o 6,6 % na 358,5 milióna USD, čo je v prepočte asi 320 miliónov eur. Tržby činili 640 miliónov USD, čo predstavuje rast o 9,1 %. Údaje už boli očistené o kurzové pohyby a predané aktivity. Podľa tlačovej správy Avastu sú tieto výsledky v súlade s tým, čo vedenie spoločnosti očakávalo. Generálny riaditeľ Ondřej Vlček vyhlásil, že chcú pokračovať v doterajšej rastovej stratégii, ktorá je úspešná a opiera sa o ich globálny model spotrebiteľskej platformy, ktorú využíva viac než 435 miliónov používateľov po celom svete. 

Veľmi dobré ekonomické výsledky Avastu

V prvej polovici roka boli tržby spoločnosti skoro 420 miliónov dolárov, čo je pri prepočte asi 376 miliónov eur. Očistené tržby skupiny sa teda medziročne zvýšili o 9,2 % a firma pripisuj tento úspech zákazníckemu segmentu, tzv. Consumer desktop, a vraj si držia aj vysokú úroveň ziskovosti. Podľa generálneho riaditeľa sa Avastu vracajú investície do inovácií a zákazníckych skúseností. Nie všetko sa ale podarilo, pretože mobilný segment aj napriek očakávaniam zaostával. Avšak v ďalších oblastiach spotrebiteľského segmentu vykázal Avast dobrú úroveň konverzie (noví zákazníci) aj udržania si súčasných zákazníkov.

Veľmi dôležitou strategickou udalosťou sa stalo vydanie svojich riešení pre tzv. internet vecí, a to pre koncových spotrebiteľov a mobilných operátorov. Minulý rok v máji vstúpila spoločnosť Avast na londýnsku burzu a investori ju vtedy ocenili na 2,4 miliardy libier, čo je v prepočte asi 2,79 miliardy eur. Od tej doby sa trhová hodnota zdvihla o viac než polovicu a dosahuje skoro 3,7 miliardy libier (4,31 miliardy eur).

Avast má bohatú históriu a siaha ešte do dôb socializmu. Spoločnosť bola založená roku 1988 českými výskumníkmi Eduardom Kučerom a Pavlom Baudišom a teraz je táto firma jedným z priekopníkov počítačového zabezpečenia. V roku 2016 sa Avastu podarilo kúpiť konkurenčnú českú antivírusovú firmu AVG. V súčasnej dobe je podľa objemu tržieb Avast druhou najväčšou antivírusovou spoločnosťou na svete, hneď za americkou spoločnosťou Symantec. V Českej republike spoločnosť vytvára pracovné miesta až pre 1200 ľudí, z toho až tri štvrtiny vo výskume a vývoji.

Čo čítať ďalej?

V závere sú rokovania o predaji Novy Kellnerovej PPF – výsledok má padnúť o niekoľko dní

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance