CME CETV analyza trading11 televízia rokovania

Začínajú sa objavovať informácie, že sa blížia k záveru rokovania o predaji Central European Media Enterprises (CME), prevádzkovateľa televízie Nova, finančnej skupine PPF Petra Kellnera. Rozhodnutie, či sa obe strany dohodli, môže byť oznámené počas nadchádzajúcich dní. Rokovania o kúpe majoritného podielu v CME vedie podľa dostupných informácií Kellner osobne. PPF však svoje investičné plány oficiálne nekomentuje. CME je v poslednej dobe v hľadáčiku veľkého množstva investorov a spracoval som už mnoho analýz na trh s akciami tejto mediálnej skupiny, kde tieto akcie zareagovali na posledné rokovania skokovým rastom. Vzhľadom k tomu, že je táto transakcia ako ostro sledované vlaky, tak môžete čoskoro očakávať ďalšiu analýzu.

Mediálna skupina

Mediálna skupina má okrem Novy aj stanice v ďalších štyroch stredoeurópskych krajinách. Vo štvrtok oznámila medziročný nárast prevádzkového zisku za tretí štvrťrok o 39 percent na 30,8 milióna dolárov. Čistý zisk síce poklesol, ale zníženie bolo spôsobené vyššími príjmami vlani, spôsobenými predajom televízneho biznisu v Chorvátsku. Zisk očistený od vplyvu chorvátskej transakcie by v treťom štvrťroku vzrástol o 17 percent. Firma tiež oznámila, že zlepšuje výhľad na prevádzkový zisk OIBDA, tento rok už tretíkrát.

Rokovania o kúpe prebiehajú už niekoľko mesiacov. V lete k dohode nedošlo kvôli nezhodám ohľadom ceny a chvíľu sa zdalo, že k ďalším rokovaniam ani nedôjde. Aktuálne sa ale zdá, že už nič nestojí v ceste, aby PPF Novu konečne prevzala. Oficiálne sa však PPF k transakcii odmieta akokoľvek vyjadrovať.

CME má teraz trhovú hodnotu okolo 1,2 miliardy dolárov. Jej akcie pred niekoľkými dňami na trhu Nasdaq v Spojených štátoch v podvečer podrástli o viac ako 10 % na 4,90 USD. Na pražskej burze uzavreli rastom o 3,77 percenta. AT & T vlastní 64 percent kmeňových akcií CME, vďaka prioritným akciám ale kontroluje 75 percent podniku. Tento rok už akcie posilnili celkovo o 65,9 % a vykazujú tak najväčšie zhodnotenie zo všetkých titulov na pražskej burze.

Čo čítať ďalej?

17.10.19 Technická analýza XMR/USD – Monero vypadá velmi nadějně

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance